Одберете локација на пристап

- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Попладнево прва свирка на отворено во Скопје - Лепи Џони ќе одржи соло-концерт за станарите од Градски ѕид

Попладнево со почеток во 18 часот на покривот на Домот на градежници во Скопје ќе се одржи првиот концерт на отворено, а граѓаните од околината ќе м...

Повеќе

МНОГУ ПОВОЛНА ПОНУДА ОД ЕУРОИМПЕКС: МОЖЕБИ Е ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНА НА РЕБРЕСТ РЕМЕН НА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ

Ребрестиот ремен е витален за функционирање на моторот и диригира со неговата работа. Овој систем е постојано изложен на низа напрегања и зат...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: УЈП ги ослободува компаниите од данок на личен доход и данок на добивка за март, април и мај

Државата ги ослободува компаниите од плаќање на износот на аконтациите на данокот на личен доход, како и аконтациите на данокот на добивка за март, ...

Повеќе

Е ОВА Е ГОЛЕМА ФИРМА: Витаминка со донации за лицата со посебни потреби

Повеќе

БРАВО, ПРАВ ПОГЛАВАР: Г.г. Стефан упати апел верниците за Велигден да ги почитуваат препораките и да се молат дома

Г.г. Стефан упати велигденско послание во кое ги повика граѓаните да се воздржат од одење во црква, туку да се молат во своите домови. „П...

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВОЈ ИМА ПРАВО ДА ГЛАСА И ДА ОДЛУЧУВА ЗА ТОЈ КОЈ ЌЕ ВЛАДЕЕ...

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ЖИВОТОТ СЕ ВРАЌА: АВСТРИЈА, СЛОВЕНИЈА, ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА ПОЛЕКА СЕ СПРЕМААТ ЗА ОЛАБАВУВАЊЕ НА РЕСТРИКЦИИТЕ

Фото: EPA-EFE/Javier Etxezarreta Неколку европски земји како што се Австрија, Италија и Словенија одлучија да ги намалат мерките воведени како ...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ПОБЕДА НА НИКОЛА ДИМИТРОВ: ЕУ ги укина извозните рестрикци за набавка на медицинска опрема за земјите од Западен Балкан

По иницијатива на шефот на дипломатијата Никола Димитров, на која се приклучија сите министри за надворешни работи од регионот, Европската комисија ...

Повеќе

Чулев: МВР до обвинителството поднесе 18 пријави за говор на омраза и лажни вести

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, информираше дека МВР поднело уредба до владата преку која Единицата за беспилотни летала, која беше дел ...

Повеќе

Нова мерка на Народната банка: Се ослободуваат 130 милиони евра за поттикнување натамошно кредитирање на македонската економија

Денесќе се одржи аукцијата на којашто согласно со одлуката што Народната банка ја донесе во понеделникот, понудата на благајнички записи е за 8 мили...

Повеќе

ТАКА Е КОГА ЌЕ ПОСТАВИШ МОРОН ЗА ШЕФ НА ЕДИНСТВЕНАТА СВЕТСКА СУПЕР СИЛА: ВО СРЕД ПАНДЕМИЈА СО КОРОНА, ТРАМП НАРЕДИ АМЕРИКА ДА ПРЕКИНЕ ДА ПЛАЌА ЧЛАНАРИНА НА СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА

Трамп е тешка будала, тежок морон. Соочен со ексалирачка епидемија дома во САД каде му умираат рекорден број граѓани, а како резултат на задоцнетите...

Повеќе

ВИЦ ЗА СТРУМИЧАНИ, НЕ СЕ ЛУТЕЈТЕ, НАШИ СМЕ СИ

Повеќе

ЛОШО Е КОГА ВО ВАКВИ ВРЕМИЊА ЗАВИСИМЕ ОД ВАКВИ ЛУЃЕ СО ВАКВИ РАЗМИСЛУВАЊА

Повеќе

ЗАРЕМ ОВА НА НИКОЈ НЕ МУ ТЕКНАЛО: Си-Ен-Ен: Се спасуваат заболени од Ковид-19 доколку лежат на стомак

Американски лекари откриле дека доколку заболени од коронавирус лежат на стомак, тоа може да им го спаси животот, јави Си-Ен-Ен, додавајќи дека со т...

Повеќе

Градоначалникот на Гази Баба, Георгиевски за инцидентот во Ченто: Немам надлежност да ослободувам, менаџирав за да не дојде до ескалација

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски воизјава за ТВ 24објаснува дека вчера излегол на местото на протестот во Сингелиќ за да ја менаџира ...

Повеќе