Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

Џорџ и Амал Клуни се разведуваат поради животот во изолација, развод „тежок“ 500 милиони долари?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ФОТО: Профимедиа ...

Повеќе

НОВ АСФАЛТ ЗА ТЕОДОСИЈ ГОЛОГАНОВ КАЈ КЛУБ НА ПРАТЕНИЦИ И РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛЕЗОТ ВО СКОПЈЕ КАЈ АВТОКОМАНДА, НАЈАВИ ШИЛЕГОВ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Град Скопје заврши со и...

Повеќе

НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 СЕ СПАСИ, НО ПОЧИНА ТАТКО МУ: ЈА ДОБИВ БИТКАТА НО ЈА ИЗГУБИВ ВОЈНАТА!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сосема беше во право брит...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Нашиот македонски јазик, самосвеста за неговата закрила, коренот на нашето битие, заштитникот на нашиот идентитет и иднина, е света обврска за сите нас

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседателот на Влад...

Повеќе

ПИСМО НА ПЕНЗИОНИРАН НАУЧНИК ОД АМЕРИКА СО БУГАРСКО ПОТЕКЛО: Би сакал еден ден да го сретнам Денко Малески и да му честитам за храброста

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dear Mr Ivanovski, ...

Повеќе

ПРЕСТИЖНАТА ПУЛИЦЕРОВА НАГРАДА ЗА ИСТРАЖУВАЧКА СТОРИЈА ОВАА ГОДИНА ЈА ДОБИ РЕПОРТЕР НА ЊУЈОРК ТАЈМС ЗА СТОРИЈАТА ЗА ИЛЈАДНИЦИТЕ БАНКРОТИРАНИ ИЗМАМЕНИ ТАКСИСТИ ВО ЊУЈОРК

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до оваа трогателна с...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДИЛОТО НА ГРУЕВИЗМОТ СЕ ВРАТИ НА МАЛА ВРАТА, МИЦКО И ЧУЛЕВ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: За време на полициски час Чулев снима спот со 60 полициски коли за Денот на полицијата ?!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Пред спортската сала &b...

Повеќе

Филипче: Шпекулација е дека тестовите се намалени поради политички интерес

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот за з...

Повеќе

Делегација на СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на гробот и споменикот на Гоце Делчев по повод 117 - годишнината од неговата смрт

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,По повод 117 г...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ФОРМИРАЛА СВОЈА ПАРТИСКА ТАЈНА СЛУЖБА: Синиша Алексовски бил во полиција за неовластено снимање на возило на висок функционер кај Порта Македонија

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Синиша Алексовски, кој до...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Со соседните земји ќе се координираат мерки за патувањата летово

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- За стратегија за годи...

Повеќе

РЕПУБЛИКА СЛОВАЧКА ЌЕ ДОНИРА 12 000 МАСКИ ВО ОПШТИНИТЕ КАРПОШ, КИСЕЛА ВОДА, ЦЕНТАР И ПЕТРОВЕЦ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Здружението „Добред...

Повеќе

ВУЧИЌ МУ ПОТПИША ПОЛИТИЧКА ПОСМРТНИЦА НА МИЦКОВСКИ, МУ ОТВОРИ ПАТ НА ЗАЕВ ЗА БРЗИ ИЗБОРИ: Избори во Србија на 21 јуни, во мај нема да има митинзи

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Српскиот претседател ...

Повеќе

ОТИДОА 10 МИЛИОНА ЕВРА ВО НЕПОВРАТ, СРЕЌА НЕМА ЗАГИНАТИ: Уште една кој знае која по ред хеликоптерска несреќа на МВР!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Полициски хелик...

Повеќе

Каракачанов предлага Македонија и Бугарија да бараат во Грција да се подигне споменик на Гоце Делчев

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бугарскиот вицепремие...

Повеќе