Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) ПОЛИЦИСКО МАЛТРЕТИРАЊЕ: Полицаец му удира шамар на момче во Скопје

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ: Ништо не разбирате вие, г-дине Мицкоски!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Кичево добива модерна болница. Со одлука на Владата се официјализираше решението да продолжи со градба втората фаза, која би требало да трае некаде околу две години

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МИСОВСКИ: ОД ОВАА ВЛАДА СТЕЧАЈЦИТЕ ДОБИЈА СОЦИЈАЛНА СИГУРНОСТ, ОД ПРЕТХОДНАТА–ПЕНДРЕК!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев се изнасмеа: Ахмети ептен ја утнал, јас никогаш не сум бил пијан во животот

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Димитров: „За нас Македонците, македонскиот јазик е затворено прашање, и дома и во светот”

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Заев на средба со стечајци во Куманово: 12.000 стечајни работници денес добиваат месечен надомест од 8.000 денари, ќе добијат и домашна платежна картичка од 9.000 денари

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Долгото седење во власта направиле богови од ДУИ во одредени сегменти

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев за Груевски: Кога тогаш, ќе се врати назад и ќе си ја одлежи казната во Шутка и Идризово

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Вирусот наесен ќе се шири побрзо, можно е во студентските центри да се сместуваат болни од Ковид 19, вели Филипче

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Филипче: Околу 5.000 лица се во изолација и можат да гласаат на изборите

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека според евиденцијата на Државниот санитарен и здравствен ин...

Повеќе

ЖЕСТОКАТА БОМБАРДИРОВКА ПРОДОЛЖУВА, КАМЕН НА КАМЕН НЕМА ДА ОСТАНЕ ОД БЕЛАТА ПАЛАТА: - Јанушев и Јанакиески во нови „бомби“: Договарале исклучување на струја и лифтови

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------...

Повеќе

ПАК НАД 100-КА ДЕНЕСКА: Петмина починати, 120 нови заболени од Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-1...

Повеќе

ЏАБЕ ПАНИКАТА ШТО ЈА ШИРЕШЕ ВМРО ДПМНЕ ДЕКА ЌЕ ИСЧЕЗНЕМЕ КАКО НАРОД: Во МАНУ промовирани четири капитални дела за македонскиот јазик

Да се дадат вистински аргументирани и научни одговори за континуитетот и еволуцијата на македонскиот јазик и за неговото место во меѓунаро...

Повеќе

ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ ОВА БЕШЕ НАУЧНА ФАНТАСТИКА - (Видео) Со цитати од Конески и Мартиновски, Ципрас упати поддршка до Заев и СДСМ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------...

Повеќе