Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АКО ОДИ СЕ КАКО ДОСЕГА, МЕРКИТЕ ЌЕ СЕ УКИНАТ НАЈДОЦНА НА СРЕДИНАТА НА МАЈ!

- Ако оди се како досега, ќе седнеме и ќе се договориме со стопанските комори и постепено ќе ги тргаме рестриктивните мерки најдоцна до средината на...

Повеќе

БОМБА НА ДОКТОР КАРАЏОВСКИ: ИДЕИТЕ ЗА КОЛЕКТИВЕН ИМУНИТЕТ СЕ НЕВИДЕНА НЕБУЛОЗА, ЕДЕН ЊУЈОРК НАЈБОГАТ ГРАД ВО СВЕТОТ Е КЛЕКНАТ НА КОЛЕНА, НАРОД УМИРА СО ТАКВА БРЗИНА ШТО НЕМА КАДЕ ДА ГИ СТАВАТ ЛЕШОВИТЕ!

- Нема таква земја која може да се справи со 20% од населението да легне на интензивна, па не знам нека е и Германија и САД, еве погледнете што се с...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Имаме успешен систем на справување со пандемијата - земјава има стапка на заболување од 40,3 на 100.000 жители, наспроти регионот и европски држави, каде оваа бројка беше преку 340!

Венко Филипче ➡Поучени од искуствата на другите земји направивме успешен модел на домашно лекување за лесните случаи со кој го за...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Не ја направивме грешката на Италија и Шпанија кои ги пратија сите заболени во болниците и се случи хаос!

Венко Филипче ➡Поучени од искуствата на другите земји направивме успешен модел на домашно лекување за лесните случаи со кој го за...

Повеќе

ЈП „Комунална хигиена“- Скопје продолжува со секојдневно миење и дезинфекција на булеварите и улиците

Во пресрет на новонастанатата ситуација поврзана со пандемијата на вирусот Ковид-19, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – С...

Повеќе

КАКОВ ПОДВИГ: 7 РОДНИНИ СЕ ТЕПАЛЕ ВО ДВОР БЕЗ ДА ПРЕКРШАТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Во масовна тепачка на една фамилија од скопското село Кучевиште во петокот, две лица се тешко повредени и се однесени во клиничкиот центар„Мај...

Повеќе

КУМАНОВЦИ ЈА ОПЛЕСКАА: Вкупно 40 здравствени работници само во Кумановската болница се позитивни на корона вирусот

Вкупно 40 здравствени работници во Кумановската општа болница се заразени со корона вирус, потврди за „Фокус“, директорката Снежана Заха...

Повеќе

(ВИДЕО) СО СМЕШНИ ЛИВЧИЊА ОД КОИ НИШТО НЕ СЕ ЧИТА, МИЦКОВСКИ ОД ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ВЛАДАТА ПРИФАТИЛА 3 ЕКОНОМСКИ МЕРКИ

Повеќе

МИТАНОВСКИ: Валканите криминални сурати, не се “перат” (покриваат) со донирани маски и едноделни заштитни костими!?

Вниманието, седејќи со часови пред екраните, ми го привлече една објава на професорот од ФОН Универзитетот, Никола Попоски, за нас постарите и неког...

Повеќе

Претседателката на Европската комисија советува да се почека со планирање летен одмор: Никој нема прогноза за јули и август

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен порача дека поради пандемијата на коронавирус треба да се почека со планирањето ле...

Повеќе

Во сите 50 држави во САД прогласена голема катастрофа, првпат во историјата

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи голема катастрофа во државата Вајоминг поради пандемијата на новиот коронавирус и сега сите 50...

Повеќе

БРАВО: Светскиот лидер за фармација, Новартис донира 100 илјади долари на Институтот за јавно здравје

Фармацевтската групација Новартис во Република Северна Македонија (Претставништво на Новартис Фарма и Лек Скопје член на компанијата Сандоз) д...

Повеќе

Фајнанс тинк прогнозира пад од 3,8 отсто на македонската економија

Институтот за економски истражувања и политики, Фајнанс тинк прогнозира пад од 3,8 проценти на економијата во државава годинава. Се очекува најголем...

Повеќе

БРАВО: „АТС Гроуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид 19

– Компанијата „АТС Грoуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид-19 на Министерството за здравство, за потр...

Повеќе

Основачот на ВИКИЛИКС, Џулијан Асанж станал татко на две деца додека престојувал во Амбасадата на Еквадор

Основачот на WikiLeaks, Џулијан Асанж откри дека добил две деца со адвокатка од неговиот тим на бранители, додека се криеше во Амбасадата на Еквадор...

Повеќе