Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

Владата ја прифати оставката на Ден Дончев, поднесена од здравствено - семејни причини

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Директорот на Фондот за з...

Повеќе

РЕВОЛУЦИОНЕРНО ОТКРИТИЕ: Медицинскиот канабис би можел да помогне во борбата против ковид-19

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Податоците соби...

Повеќе

ЃУБРИЊА БЕЗ ГРАМ ОСЕТ: ВМРО-ДПМНЕ организира навивачки групи за да шири поделби и тоа на гробот на Гоце Делчев

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На големиот...

Повеќе

КОМЕДИЈА: КАТИЦА ЈАНЕВА МУ ПОДНЕЛА ТУЖБА НА БОКИ 13 ЗАШТО НЕОВЛАСТЕНО ЈА СНИМАЛ ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ СО ПАРИ НА МАСАТА

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јанева го тужи Боки 13 ...

Повеќе

Џорџ и Амал Клуни се разведуваат поради животот во изолација, развод „тежок“ 500 милиони долари?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ФОТО: Профимедиа ...

Повеќе

НОВ АСФАЛТ ЗА ТЕОДОСИЈ ГОЛОГАНОВ КАЈ КЛУБ НА ПРАТЕНИЦИ И РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛЕЗОТ ВО СКОПЈЕ КАЈ АВТОКОМАНДА, НАЈАВИ ШИЛЕГОВ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Град Скопје заврши со и...

Повеќе

НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 СЕ СПАСИ, НО ПОЧИНА ТАТКО МУ: ЈА ДОБИВ БИТКАТА НО ЈА ИЗГУБИВ ВОЈНАТА!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сосема беше во право брит...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Нашиот македонски јазик, самосвеста за неговата закрила, коренот на нашето битие, заштитникот на нашиот идентитет и иднина, е света обврска за сите нас

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседателот на Влад...

Повеќе

ПИСМО НА ПЕНЗИОНИРАН НАУЧНИК ОД АМЕРИКА СО БУГАРСКО ПОТЕКЛО: Би сакал еден ден да го сретнам Денко Малески и да му честитам за храброста

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dear Mr Ivanovski, ...

Повеќе

ПРЕСТИЖНАТА ПУЛИЦЕРОВА НАГРАДА ЗА ИСТРАЖУВАЧКА СТОРИЈА ОВАА ГОДИНА ЈА ДОБИ РЕПОРТЕР НА ЊУЈОРК ТАЈМС ЗА СТОРИЈАТА ЗА ИЛЈАДНИЦИТЕ БАНКРОТИРАНИ ИЗМАМЕНИ ТАКСИСТИ ВО ЊУЈОРК

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до оваа трогателна с...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДИЛОТО НА ГРУЕВИЗМОТ СЕ ВРАТИ НА МАЛА ВРАТА, МИЦКО И ЧУЛЕВ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: За време на полициски час Чулев снима спот со 60 полициски коли за Денот на полицијата ?!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Пред спортската сала &b...

Повеќе

Филипче: Шпекулација е дека тестовите се намалени поради политички интерес

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот за з...

Повеќе

Делегација на СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на гробот и споменикот на Гоце Делчев по повод 117 - годишнината од неговата смрт

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,По повод 117 г...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ФОРМИРАЛА СВОЈА ПАРТИСКА ТАЈНА СЛУЖБА: Синиша Алексовски бил во полиција за неовластено снимање на возило на висок функционер кај Порта Македонија

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Синиша Алексовски, кој до...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Со соседните земји ќе се координираат мерки за патувањата летово

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- За стратегија за годи...

Повеќе