Одберете локација на пристап

Вработена сум во фирма која ме прати на терен во Струмица. Партиски сум членка на СДСМ па се запознав со сопругата на Вице Заев и се дружевме речиси еден месец во Струмица. Прво, просто е чудо како во Струмица нема повеќе заразени од Корона, затоа
✅Денеска со вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска бевме во посета на стопанствениците во индустриската зона во Пинтија. При посетата, со сопствениците и менаџерските тимови на компаниите разговаравме за ситуацијата во која тие се нао
- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој

Владата определи 3 термини за шетање на кучиња за време на викенд

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот за време на з...

Повеќе

Велика Британија донираше за македонската Армија

Заштитни ракавици и повеќе видови пумпи со висок притисок и рачни пумпи за дезинфекција, се дел од донацијата од Обединетото Кралство за припадницит...

Повеќе

Пензионерите со молба: Дајте ни предност кога чекаме во ред во нашите 2 часа

Од утре ќе имаме само два часа за движење, па ако се чека ред, би било добро во тој период да добиеме предност од помладите од нас, порачуваат пензи...

Повеќе

ВИДЕО: Инспекторите затворија 48 угостителски објекти и запечатија 215 кафемати

Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состо...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО ЕФТОВ СЕ ПОЖАЛИ: ДВЕ НЕДЕЛИ НЕ СУМ ЈА ВИДЕЛ ЖЕНА МИ, ШТО МЕ ПОТСЕТИ НА ВИЦОТ ЗА МАЖОТ ШТО СИ ГО ОТСЕКОЛ ПЕНИСОТ ОД СТРАВ ОД КОРОНА!

Повеќе

ИНТЕРЕСНА СТОРИЈА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: КИНЕЗИТЕ ИМААТ ТРАДИЦИЈА НА ЈАДЕЊЕ СЕКАКВИ ДИВИ И ДОМАШНИ ЖИВОТНИ КАКО ПОСЛЕДИЦА НА ГОЛЕМИТЕ ГЛАДУВАЊА ВО ИСТОРИЈАТА КОИ ОДНЕЛЕ СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЖРТВИ!

Се претпоставува дека коронавирусот потекнува од животни на пазар во Кина. Јадење диви и за други култури „табу-животни“ има долга тради...

Повеќе

(ВИДЕО) Сугарески: Превозниците во вонредна состојба дневно ќе возат по 11 часа, нови уредби за побрз транспорт

– Се зголемува дневното време на управување со возило на мобилните работници во патниот сообраќај од 9 на 11 часа додека трае вонредната сос...

Повеќе

ПОП ЛАЖЕ НА ТВ, АЈ ШТО ЌЕ ГОРИ ВО ПЕКОЛОТ, ТУКУ ШИРИ И ЛАЖНИ ВЕСТИ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА!

Лидерот на Интегра, отец Љупчо Ристовски лажеше на Канал 5 за чистотата во градот Скопје. - Еднаш во неделата се собира ѓубрето, улиците не се чист...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО ПРЕЗЕМА ГРАД СКОПЈЕ ВО БИТКАТА СО КОРОНА

Повеќе

Војската ќе воведува ред пред банките во Куманово

Гужвите пред банките во Куманово каде граѓаните чекаат да ја земат социјалната помош денеска ги регулираше редарска служба од градот, а од утре се о...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Излегуваат информации дека респираторот не им помага на пациентите со корона вирус, над 90% од тие на респиратор починуваат!

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека неколку нови истражувања покажуваат дека респираторнат...

Повеќе

На пат кон болницата „8 Септември“ почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку...

Повеќе

ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ ДОБИ СЕРИОЗНА КОНКУРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЕЛ!

Повеќе

БРАВО ЗА МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ: 30.000 деца од семејства во социјален ризик добија бесплатен интернет за следење на онлајн настава

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска потпиша договор со директорот на Македонски телеком Никола Љушев, за ...

Повеќе

ГРАЃАНИ СЕ ЖАЛАТ: ГАЗДАТА НА ТАКСИ СОНЦЕ НЕ ИСФРЛИ ОД РАБОТА, СЕГА СМЕ НА УЛИЦА А ДОЗНАВМЕ ДЕКА НЕ НИ ПЛАЌАЛ ПЕНЗИСКО И ЗДРАВСТВЕНО СО МЕСЕЦИ

Повеќе