Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ЗНМ: Обезбедувањето на Чулев го прекрши кодексот на однесување на полициски службеници и недолично се однесуваше кон новинарот Салиу

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА НОВИНАРОТ МИХАЈЛОВСКИ: Ова е проклета болест, со недели си затворен дома и нема кој да ти купи јадење да ти фрли ѓубре!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене, барам да се спроведе истрага како се дозволило да се случи ваков вид на собир кој е строго забранет

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ И МВРО ВМРО - ТАНДЕМ ОД ПЕКОЛОТ, ЖИВИ ЌЕ НЕ ЗАКОПААТ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА БЕСНА ЗА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА - Османи: Во Струга 20 отсто од заразените починаа, ќе има одговорност!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХАОС, ВМРО И ДУИ СЕ ШПИОНИРААТ МЕЃУ СЕБЕ: Синиша Алексовски го следел Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА МОНТИ ПАЈТОН СНИМАА РИМЕЈК НА ЖИТИЕТО НА БРАЈАН ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Доволно беше, оставка од неспособниот Наќе Чулев за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настан во Струга, за нападот врз новинар и чадната бомба во Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДАРВИН ДЕНЕСКА ДИВЕЕШЕ ВО СТРУГА НА ЛИТИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРЧКОВСКИ ОТКРИ ЗА ШТО НАЈМНОГУ СЕ КАЕ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ СО БУГАРИЈА: Без паника Македонци мои, ќе најдеме решение кое ќе биде Вин Вин и за двете страни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: СДСМ ќе истера уште еден мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА РУСКОСКА: Имаме докази дека торбата со парите од кај Камчев завршила кај родителите на Јовановски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО МВР СЕ Е ИСТО КАКО ВО ГРУЕВИЗМОТ, САМО ГОЦА И САШО ГИ НЕМА: Закани кон новинарот Фуркан Салиу од бодигардите на Наќе Отсјај - да се тргне од кај Чулев или ќе применеле сила?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Мицкоски покажа дека не го бива за економија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе