Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) КАКО БЕ САМО НЕ МУ ЗДОСАДИ ВАКА ДА СЕ ГЛУПИРА - НАЈНОВА ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР НА ВАСЕ ЕФТОВ: КОРОНАТА Е ПРОЕКТ ПРОТИВ ГОСПОД, НАРОДОТ ДА СЕ НАСОЧИ КОН МЕДИЦИНАТА НАМЕСТО КОН ЦРКВИТЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Филипче: Добрите вести во вид на пораст на излекувани се предвесник дека овој тежок период има крај

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

И ФЕЈСБУК ЛАНСИРАШЕ АПЛИКАЦИЈА ЗА КОРОНА НО САМО ЗА АМЕРИКА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Маските од утре задолжителни во Куманово, Прилеп и Тетово, МВР ќе фотографира при казна

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НА 95 ГОДИНИ ПОЧИНА СЛАВНИОТ РЕЖИСЕР НА ЦРТАНИТЕ ФОЛМОВИ ТОМ И ЏЕРИ, ЈУЏИН ДЕИЧ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е 29-ТИ РОДЕНДЕН НА СДСМ: ПАРТИЈАТА КОЈА ЈА СОЗДАДЕ И ЈА ЧУВА ЗЕМЈАТА КАКО СВОЕ ЧЕДО НЕКОГАШ И НА СВОЈА ПОЛИТИЧКА ШТЕТА!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОВОЈ Е НОВАТА СОЛЗА ГРЧЕВА: НА МАКСО ПАК МУ СЕ КРИВИ ПОРТАЛИТЕ, А ВО ВРЕМЕ НА КРИЗА ОДИ НА КУРТОН АЛФА И ПЛУКА ПО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: ПО ПРВОМАЈСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ДА ЗАПОЧНЕ ПРОЦЕСОТ НА ВРАЌАЊЕ НА ЖИВОТОТ ВО НОРМАЛА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

АБЕ МАКЕДОНЧЕ, ЗА КАДЕ СЕ СПРЕМАШ: Казнети 30 а приведени 92 лица што не ја почитувале забраната за движење

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОВАА ЖЕНА ЌЕ НЕ СПАСИ ОД ЕКОНОМСКА КАТАСТРОФА - Гувернерката Бежоска: Не се очекува пораст на стапката на инфлација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Влада: Набавки да врши еден член од семејството, тестираните да одат во изолација до издавање на резултатите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ШТО СЕ НЕМА ДА ИМ ИСТЕКНЕ НА ВМРОВЦИТЕ: КРЕИРАЛЕ ФАЛЦ ПОКАНА ЗА ВО ПОЛИЦИЈА СО ПОТПИС ОД ДРЖАВНА СЕКРЕТАРКА ВО МВР!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА СЕ СЛУЧИ ЧУДО ВО ЗЕМЈАВА: ЗА ПРВ ПАТ БРОЈОТ НА НОВО ЗАБОЛЕНИ И УМРЕНИ ОД КОРОНА СЕ ИЗЕДНАЧИ СО БРОЈОТ НА ИЗЛЕКУВАНИ, СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ОВОЈ ТРЕНД ДА ПРОДОЛЖИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕПАК ЗЕЛКА БАЛКАНСКА: НОВАК ЏОКОВИЌ НЕМА ДА СЕ ВАКЦИНИРА ОД КОРОНА ДУРИ И ДА ИЗМИСЛАТ ТАКВА ВАКЦИНА ЗАТОА ШТО БИЛ ПРОТИВ ВАКЦИНИТЕ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО КРШОТ ВО БИГОРСКИ, НОВА ГЛУПОСТ СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: ОРО СЕ ВИЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, НАД 100 ДУШИ ПО ВЛЕЧКИ ВИЈАТ ОРО НА СРЕД СЕЛО?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе