Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

БАНКAРСКА АСОЦИЈАЦИЈА: БАНКИТЕ ПРЕЗЕМААТ АКТИВНОСТИ ЗА ДА ИЗЛЕЗАТ ВО ПРЕСРЕТ НА КОРИСНИЦИТЕ НА СУБВЕНЦИИ ЗА ТУТУН

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШЕКЕРИНСКА: МИСЛЕВМЕ ДА ГИ ЗАТВОРИМЕ ЦРКВИТЕ НО МПЦ НЕ ИЗМАМИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Благодарност до ИВЗ што доброволно ги затворија сите џамии овој период за да се заштити здравјето на граѓаните

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Димитриевски: Искрено жалам што ја ставив во опасност пола влада, но настанот се „дува“ за наслови во медиумите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: СО БУГАРИЈА ИМАМЕ ПОТПИШАНО ДОГОВОР ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО И ТОЈ ЌЕ БИДЕ РАМКАТА ВО КОЈА ЌЕ СЕ ПРЕГОВАРА, НАДВОР ОД ТОА НЕМАМЕ НАМЕРА ДА ИЗЛЕГУВАМЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Исплатени субвенциите за тутунот за 2019 година, поради вонредната состојба посебен начин на исплата на парите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Сојузот на синдикати ја избра Алкалоид за најдобра компанија на неделата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА ДОБРИ БРОЈКИ: Нема починати, 25 излекувани, 53 ново заразени, вкупната бројка достигна 1170 заразени

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ЧУДНО СЕ ОДНЕСУВА ВО ОВАА СТРАШНА КРИЗА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ АСФАЛТИРА СО ПОЛНА ПАРЕА: ЗАПОЧНА ФИНАЛНОТО АСФАЛТИРАЊЕ НА БУЛЕВАРОТ НИКОЛА КАРЕВ (ПЛАСТИЧАРСКА УЛИЦА)

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ И ЦРВЕНИОТ КРСТ ОБЕЗБЕДУВААТ ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И НА СТАРИТЕ ЛИЦА ВО НИВНИТЕ ДОМОВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Мерки на Град Скопје за подобрување на социјалната заштита на граѓаните во услови на вонредна состојба

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Мои сограѓани, горе главата, после секоја бура доаѓа сонце, ќе го издржиме ова сите заедно!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот Пендаровски по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ТЕШКИ ВРЕМИЊА ДОЈДОА ЗА ЦРВЕНКАПА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе