Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

КОГА ИМАШ ПСИХОПАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Жртвите во Белорусија се веќе 4, но фудбалските натпревари остануваат

Пациентите со коронавирус во Белорусија се веќе 351, 4 починале, а оние во критична состојба се 11. Сепак, локалните власти немаат намера да го ...

Повеќе

Костадинов: Заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стојан Коциров и други волонтери помогнавме на четриесетина семејства во Струмица

Време е за солидарност, за хуманост, за грижа за оние на кои на кои им е најпотребна. Денес како волонтери заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стоја...

Повеќе

ГЕРО, ТИ СИ СЕГА ЕДНА ГЛАСНА КАНТА ТРОПА, ДАЛЕКУ ЗАД ТЕБЕ СЕ ВРЕМИЊАТА КОГА ТИ ДРМАШЕ ВО ЗЕМЈАВА СО ТРАГИТЕ НА ТВОЕТО ПЕРО

Да колумните ти се уште многу читани, затоа што сега доби нова, ВМРОВСКА публика. А и ние те читаме, за забава. Ти си сега една гласна канта тропа ше...

Повеќе

ЕЈ ЧОВЕЧЕ, ВО ГРУЕВИЗМОТ ОВОЈ ЧОВЕК БЕШЕ ШЕФ НА НАЈГОЛЕМИОТ СУД ВО ЗЕМЈАВА, НЕ СУДИЈА, ШЕФ НА 100 СУДИИ!!!

Повеќе

О БОЖЕ, КАМЧЕВ ГО ИЗГУБИЛ УМОТ, НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ ШТО САКАШЕ ДА ПРОФИТИРА НА ПАНИКАТА ОД КОРОНА: ПОДНЕСУВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ И ОДРЕДЕНИ МЕДИУМИ КОИ ГО РУШЕЛЕ УГЛЕДОТ НА БОЛНИЦАТА СИСТИНА?!?!

Министерство за здравство не ги признава брзите тестови на Систина, одредени медиуми објавија стории за починати граѓани кои биле негативни на тесто...

Повеќе

БРАВО: БОГАТИТЕ КУМАНОВЦИ ПРЕКУ СВОИТЕ ФИРМИ ДОНИРАА ХРАНА ЗА СИРОМАШНИТЕ!

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО ЗЕМЈАВА ПОРАДИ КОРОНА: 5 НОВИ ЖРТВИ И 53 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Венко Филипче Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагнос...

Повеќе

Жерновски за Мицкоски: Во ситуација на смртоносна пандемија да шириш дефетизам и да се прикажуваш како херој преку лажни вести е жалосно

СРАМОТА !!! Во некои други времиња, политичкиот прагматизам би ме натерал да се радувам на оваа инфантилна постапка и лага на првиот човек на опози...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, КУРТОНИТЕ ВО АЛФА ВЛЕЗОТ ВО НАТО НА ЗЕМЈАВА ГИ АСОЦИРАЛ НА ОКУПАЦИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА ОД СТРАНА НА ГЕРМАНИЈА ВО 1941-ВА?!?!

Повеќе

Бислимоски: Граѓаните кои ги задржаа примањата редовно да плаќаат сметки, пофалби за пензионерите

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни прим...

Повеќе

КОЈ ГЛУМИ СКРОМНОСТ: СИТЕ СКАПИ ЧАСОВНИЦИ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ВРЕДНИ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА!

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АПЛАУЗИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА МЕНЕ ТУКУ ЗА ОНИЕ КОИ СЕ НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ А ТОА СЕ ЛЕКАРИТЕ НА ИНФЕКТИВНА И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

- Не сакам јас да ги земам ловориките од битката со Короната, аплаузите треба да ги свртиме кон докторите од инфективната клиника и епидемиолозите в...

Повеќе

Госпоѓо Силјановска! Да мислевте на граѓаните за 11 години ќе градевте болници а не дворци

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: КАКО ВОЛОНТЕР АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ БИЗНИСМЕНИ ДА ГО СЛЕДАТ ПРИМЕРОТ НА ЗАЕВИ!

Во ова тешко време, мора да бидеме хумани и солидарни, да помогнеме на оние на кои помошта им е најпотребна. За таа цел огромна благодарност до фам...

Повеќе

МИСЛАМ ДЕКА КОНЕЧНО УСПЕАВ ДА ГИ РАЗБЕРАМ ЗАЕВИ И НИВНИОТ СИЛЕН ПОЛИТИЧКИ АНГАЖМАН

Многу пати сум се прашувал зошто Заев не крене раце од политиката и не отиде да си плови во јахта низ медитеранот како што тоа го прават Камчеви, Стој...

Повеќе