Одберете локација на пристап

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с
Денеска, со нови демогогии и лаги на тема енергетика се јави Христијан Мицкоски човекот кој беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и советник за енергетика на Никола Груевски, во време кога цената на струјата порасна до 100 отсто, се вели во партиск

ГРАД СКОПЈЕ: НАСКОРО СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ И ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ НОВО ЗАРАЗЕНИ: Денеска се потврдени 20 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1642, оздравени се 24 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев ги собира коалициските партнери на „Бихачка“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МВР: Уапсени лицата кои вчера пукаа на Матка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Стапи во сила Одлуката на Советот на Народната банка, согласно со којашто укинат е надоместокот за издавање податоци на физички лица од Кредитниот регистар за нивната задолженост кон банките и штедилниците. Сите граѓани коишто ќе имаат потреба, извештајот со податоци од Кредитниот регистар ќе го добиваат бесплатно

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЗНАВА: НА БИХАЧКА ИМАЛО МНОГУ ПОСТРАШНИ БОМБИ ЗА МИЦКОВСКИ, ОД ТАМУ ИЗВОРИ ВЕЛАТ ДЕКА НАРЕДНИОТ ПЕРИОД ВМРОВЦИТЕ ЌЕ НЕМА ДА ЗНААТ ШТО ГИ СНАШЛО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ: БУГАРИЈА БАРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПРАВОТО НА ЕТНИЧКО САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ НА МРТВИТЕ, НИЕ БАРАМЕ ДА СЕ ПОЧИТУВА ПРАВОТО НА ЕТНИЧКО САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ НА ЖИВИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Комисијата одлучи: Нема олеснување на мерките од понеделник поради зголемените бројки на новозаразени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕЧЕРВА НА БРАНДЕМБУРШКАТА ПОРТА ВО БЕРЛИН БЕШЕ ИСПИШАНО ФАЛА НА ПОВЕЌЕ ЈАЗИЦИ ЗА СИТЕ ВОЈНИЦИ КОИ ЈА ОСЛОБОДИЈА ЕВРОПА ОД НАЦИСТИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖБОГАР: КОГА Е НАЈТЕШКО НАЈДОБРОТО ОД НАС ИЗЛЕГУВА НА ПОВРШИНА, ГОРД СУМ ШТО ЈА ПРЕСТАВУВАМ ЕВРОПСКАТА УНИЈА ВО НЕЈЗИНОТО НАЈДОБРО СВЕТЛО ВО ВРЕМЕ НА ТЕШКА ЗДРАВСТВЕНА И ЕКОНОМСКА КРИЗА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУКАЊЕ НА МАТКА ПОРАДИ КАВГА ЗА ЧАМЦИ, ВМЕШАН ВНУКОТ НА ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ: Македонска пошта поништува 6.000 поштенски марки поради погрешна карта на Хрватска

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Сопственикот на градежната фирма ЗЛАТНА РАКА Васко Божиноски и подари Фиат Пунто на болницата во Прилеп

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗБОРОТ НА СДСМ ВАЖИ: Во кривопаланечкиот регион се гради експресниот пат Ранковце -Длабочица - Крива Паланка во вредност од 58 милиони евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ СЕ ПОШЕГУВА НА ФЕЈСБУК: ПОСЛЕ ДОЛГО РАЗМИСЛУВАЊЕ И ПРЕСЛУШУВАЊЕ, МИСЛАМ ДЕКА ЗНАМ КОЈ ГИ ИМА ОБЈАВЕНО ДЕНЕШНИТЕ БОМБИ ЗА МЕНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе