Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

(ВИДЕО) ОВА Е ЈАКО: САШО ПАНГОВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ СЕ ЈАВУВА ВО УТРИНСКА ЕМИСИЈА И ЈА ЗАФРКАВА ВОДИТЕЛКАТА ЗА ТОА ШТО РЕКЛА БАБА МУ ПРЕД ДА ЈА ЗАТРИПА ЗЕМЈОТРЕСОТ 63-ТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Мијалков: Никој од семејството не стои зад нападот на Златев, ова е хајка на Мицкоски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ЗАШТИТА НА НОВИНАРИТЕ ЗА ОБЈЕКТИВНО ИНФОРМИРАЊЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ СЕ ИЗВИНИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ ПРЕД ДАНОЧНИОТ ШАЛТЕР НА ГРАД СКОПЈЕ ПРИ ШТО ВРАБОТЕН СЕ ДЕРЕШЕ НА ПОСТАРА ГОСПОЃА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Талат Џафери примен на Инфективната клиника, имал пневмонија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ЏЕВАТ ИСЕНИ: Да бидам јасен и дециден, во животот еднаш си Социјал демократ и остануваш секогаш Социјал демократ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Здружението на новинарите на Македонија ги осуди заканите кон новинарите Мирослава Бурнс од Слободен печат и Љупчо Златев од Лидер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------...

Повеќе

СИЉАНОВСКА ПО ЌУЛАФКОВА И ЛЕВИЦА, ГИ БРАНИ И КОМИТИ: НЕМА НИШТО СТРАШНО ВО ПАРОЛАТА ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА, ПА ТОА Е ФИГУРАТИВНО, КОМОРИТЕ СЕ ДАЛЕКУ ДУРИ ВО АУШВИЦ ЗА ТАМО ВИ ТРЕБА 3 ДЕНА СО ВОЗ, ПОЛА ПО ПАТ ЌЕ ВИ СЕ РАЗБЕГААТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДУА ЛИПА ИМ ПОРАЧА НА АМЕРИКАНЦИТЕ: МОРАТЕ ДА ПРОБАТЕ АЈВАР, ТОА Е НАЈВКУСНОТО НЕШТО НА СВЕТОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

МАНЧЕВСКИ: ВЧЕРА СОВЕТНИЧКАТА НА МОЈАТА ЗАМЕНИЧКА ОД ВМРО ДПМНЕ ДРЖЕШЕ ПАРТИСКИ ПРЕС ВО РАБОТНО ВРЕМЕ СО ШТО ГО ПРЕКРШИ ЗАКОНОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

НЕ МОЖЕ ДА МУ ГИ ЗАБОРАВИ ФРИ ШОПОВИТЕ - СИЉАНОВСКА: БРАНКО ДА СЕ ВРАТИ ВО СДСМ, НЕМА ПОЈАК ПОЛИТИЧАР ОД НЕГО ВО НАШАТА ИСТОРИЈА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

НОВО ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ И НОВ ЛЕТНИКОВЕЦ ВО ТРИ КРУШИ ВО КИСЕЛА ВОДА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ, СДСМ НЕ ЗАПИРА: Ќе се рехабилитираат 84 километри на шест делници со средства од ЕБОР!

Шест патни правци наскоро ќе добијат поинаква слика од моменталнава. Имено, Јавното претпријатие за државни патишта по добиеното одобрение од стран...

Повеќе

МИНИСТЕРКАТА ЗА ФИНАНСИИ, НИНА ГИ УГОСТИ ЗАЕВИ ВО РЕСЕНСКО БРАЈЧИНО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

БРАВО ЗОРАН КИТАНОВ, БРАВО СДСМ: Завршена санација на мост (Чашка-Лисиче) во вредност од 8.000.000,00 денари (без ДДВ)

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе