Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

Заев: Да празнуваме со душа, а да делуваме со ум, добрината да нѐ води кон иднината

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАОС ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ: РАЗВЕСЕЛЕН КОМШИЈА ГОЛ СО КАРАОКЕ НА ТЕРАСА ЈА ОСТАВИ БЕЗ СОН ПОЛА НАСЕЛБА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЈОВАНОСКИ: СО ТОА ШТО ЈА ПОВИКАВ НА ПОМОШ АРМИЈАТА НЕ САКАВ ДА ГИ ИСПЛАШАМ ПРИЛЕПЧАНИ, ТУКУ САКАВ АРМИЈАТА СО СИГУРНОСТА И ПОЧИТТА КОЈА ЈА УЖИВА ДА НИ ПОМОГНЕ ДА ВОВЕДЕМЕ РЕД ПРЕД БАНКИТЕ И МАРКЕТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ШИЛЕГОВ: КАРАНТИНОТ ГРАЃАНИТЕ ГО КОРИСТАТ ЗА ДА ЗАЧИСТАТ ПО ДОМА ПА КВАНТИТЕТОТ НА ЃУБРЕ КОЈ ГО СОБИРАМЕ ДНЕВНО Е ЗГОЛЕМЕН 2,5 ПАТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОСТО Е НЕВЕРОЈАТНО ДЕКА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ИМАЛ САМО 24 ГОДИНИ ДОДЕКА ГИ ДРЖЕЛ ОВИЕ ЖЕСТОКИ ГОВОРИ ВО 90-ТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРКА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА ТРАМП: ШТО ПРАВЕШЕ ЦЕЛ МЕСЕЦ ОД 15-ТИ ФЕВРУАРИ ДО 15-ТИ МАРТ КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ СПРЕМИ ЗЕМЈАТА ЗА ТОА ШТО НИ СЕ СЛУЧУВА, НАРОДОТ УМИРА МАСОВНО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ХАОС ВО АМЕРИКА - ИМ СЕ СЛУЧУВА НАШИОТ 27-МИ АПРИЛ: ТРАМП ГИ ПРАТИ СВОИТЕ ФАНОВИ СО ОРУЖЈЕ ДА ИМ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ДЕМОКРАТИТЕ ГУВЕРНЕРИ ВО ДРЖАВИТЕ МИЧИГЕН, ВИРЏИНИЈА, МИНЕСОТА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ МАКЕДОНЕЦ, МИЛИОНЕРОТ ОД САД, ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ НЕ ДАЛ 3 МЕСЕЦИ ПЛАТА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЖИТО ПРИЛЕП!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот на собранието, Талат Џафери за Велигден

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Кинеската помош пристигна на скопскиот аеродром, во неа над пет илјади тестови за Ковид-19, 5000 заштитни одела, 30.000 заштитни медицински маски (вклучително 10,000 N95 и 20.000 хируршки маски), 10.000 медицински очила, 20.000 пара ракавици, 10.000 парчиња за заштита за чевлите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 44-та седница на Владата: Задолжително носење лична заштитна опрема за граѓаните во Куманово, Тетово и Прилеп; Исплатата на пензиите ќе се спроведува организирано според висината на пензијата и ќе започне на 27 април; 492 милиони денари за микро, мали и средни компании од компензационите фондови

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) САТЕЛИТИТЕ НА ЕЛОН МАСК ПРЕДИЗВИКАА ПАНИКА ВО ЗЕМЈАВА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНАТА ПОДЕЛИЈА 150 ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ВО ПРОБИШТИП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Нова бескаматна кредитна линија за фирмите погодени од коронавирусот во износ од 8 милиона евра

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДОЦНА ВЕЧЕРВА СВЕТСКИТЕ ЅВЕЗДИ ЌЕ ПРАВАТ БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ВО ЖИВО НА ЈУТУБ, ТВИТЕР, ФЕЈСБУК...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе