Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

АЈДЕ СДСМ ДА ИЗГРАДИТЕ УШТЕ МНОГУ МОСТОВИ, ТУНЕЛИ, ХИДРОЦЕНТРАЛИ: Штип по 65 години добива нов мост, приоритет во владините политики е грижата за потребите на граѓаните

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со заменик претседателката на Владата задолжена за економски праш...

Повеќе

ОВОЈ БЕТЕР И ОД ГРУЈО: АЛИ АХМЕТИ НЕ БИЛ НА ДЕБАТА СО РИВАЛ РЕЧИСИ 20 ГОДИНИ!

Првото и едиствено телевизиско соочување на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, било ви 2002 година. Тогаш, пред парламентарните избори, за прв пат се...

Повеќе

ПО РЕЧИСИ 5 ГОДИНИ МОЛК, ЦРВЕНКОВСКИ СЕ ЈАВИ ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА ЗАЕВ И ДА ЛОБИРА ЗА СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ: Го сменивме името за да почнеме преговори со ЕУ и затоа недобивањето датум за почеток на преговорите предизвика разочарување во земјата

Поранешниот претседател, на дебата на Подгоричкиот клуб, во рамки на 27. „Копаоник бизнис форум“, првпат коментира за одлуката на Брисел...

Повеќе

ДЕНЕСКА АКО СРЕТНЕТЕ ВМРОВЕЦ, ЧАСТЕТЕ ГО СОКЧЕ ИЛИ ЧОКОЛАТЦЕ: „Рекет“ стана плус во извештајот на ЕК за напредокот на Македонија

Покрај набројувањето на многуте случаи на СЈО, пресудите за Никола Груевски, Гордана Јанкулоска и раководители на ЕЛЕМ, како напредок во Извештајот ...

Повеќе

ШОКАНТНА ПОЈАВА ВО ЗЕМЈАВА: ВО НЕКОИ ГИМНАЗИИ ВО ЗЕМЈАВА СО ДЕНОВИ УЧЕНИЦИТЕ ПОСЛЕ 2-ОТ ЧАС СИ ОДАТ ОД НАСТАВА СО ДОЗВОЛА НА ПРОФЕСОРИТЕ?!?!?!

Една молба за мало истражување и споделување на проблемот што веруваме е во цела МК, на кратко да го објасниме. Во средните школи во Велес последн...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ - НЕМА ВЕЌЕ ГМАЦАЊЕ ВО КАЛ ВО ЗЕМЈАВА: 70 милиони евра за сите општини и за градот Скопје како доказ за грижата за граѓаните и за поддршка на локалните заедници

Повеќе

ИЛИ ВЛАДАВА ЈА БИВА ИЛИ ГОСПОД НЕ ЧУВА: Единствената заболена пациентка од корона вирус е во фаза на опоравување, нема нови пациенти со индициран тест за корона вирус, изолацијата се одвива добро

Повеќе

(ВИДЕО) НА БАЛКАНОТ ЗА ОВА СЕЧАТ РАЦЕ: ГЕРМАНСКИ МИНИСТЕР ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРЕМИЕРКАТА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ПОРАДИ СТРАВ ОД КОРОНА, ТАА САМО СЕ НАСМЕА

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер не се ракуваше со канцеларката Ангела Меркел поради епидемијата на корона вирус. Меркел стиг...

Повеќе

БОМБА НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Жан Митрев е одличен кардиохирург, но доби и огромна помош од државата, над 20 милиони евра народни пари!!!

Можам да кажам дека илјадници граѓани на Македонија можат да се пожалат дека не добиле ништо од државата Македонија, но сигурно Жан Митрев не е еден...

Повеќе

БОМБА НА ДЕНКО МАЛЕСКИ: ПОЉАЦИТЕ ГО ИМАА ЕЛЕКТРИЧАРОТ ЛЕХ ВАЛЕНСА, НИЕ ГО ИМАМЕ СЕЛАНЧЕТО ОД МУРТИНО, ЗОРАН ЗАЕВ!

Полска, татковина на врвни европски интелектуалци, на чело на својот марш на Запад го имаше електричарот Лех Валенса, легендарниот синдикален водач....

Повеќе

ВИКЕНДОВ 3500 ПАТНИЦИ ПРЕВЕЗЕНИ СО ЖИЧНИЦАТА, НАД 4000 ПАТНИЦИ ИСКОРИСТИЛЕ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ И ВКУПНО 57 КАЗНИ ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ЗЕЛЕНИЛО НА ВОДНО

За да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот, а особено на пешаци...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: По 60 години Штип добива нов мост, СДСМ и на централно и на локално ниво останува посветен на развој на инфраструктурата

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО СДСМ, ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: За прв пат, после 40 години се реконструира патот за Мариовo

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА КЕКЕНОВСКИ: МИЦКОВСКИ Е ЗАЛУТАН ЛИБЕРАЛ ВО ВМРО ДПМНЕ СО ЗАДАЧА ДА ГО ИСПЕРЕ И ПОТОА ВРАТИ ГРУЈО ОД УНГАРИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Извештајот на ЕK потврди дека нашите успешни политики се препознаени, сега на ред е ЕУ

Повеќе