Одберете локација на пристап

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека за претстојните предвремени парламентарни избори во коалицијата „Обнова на Македонија“ остануваат политичките партии кои беа дел од неа, како и дека преговараат
Папата Франциск е болен и нема да присуствува на денешната миса со римски свештеници во базиликата Свети Јован Латерански, соопштија официјални лица. Ватикан информира дека 83-годишниот папа не се чувствува добро и оти одлучил да остане во близина
На неуредениот простор меѓу улицата Лазар Димитров и железничката пруга во Кисела Вода деновиве се уредува нов парк. Новата зелена оаза ќе зафаќа површина од 16.000 квадратни метри и во него ќе се засадат над 150 листопадни и 240 зимзелени садници,
Ве чекаме на шопинг воCapitol Mall & Residence👉на2️⃣ри кат👉на5️⃣0️⃣% попyст👉🚺🚹🚼
Политичката партија Титови леви сили одлучи да ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и да се приклучи кон коалицијата со СДСМ. Партискиот Централен комитет донел ваква одлука поради, како што наведуваат од партијата, идеолошките разлики со ВМРО-ДПМ
Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно, средно и високо образование, како и сите ученици и студенти дека доколку во последните 2 недели патувал
Градот Скопје ја избра компанијата „Гранит“ за пробивањето на булеварот АСНОМ кон населбата Керамидница и за изградба на новиот мост на реката Вардар. Станува збор за втора фаза од изградбата на булеварот АСНОМ, со која се предвидува из
Амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар, вели дека не гледа кадево текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија. „Напротив, гледаме дека случаите на СЈО продолжуваат, а тоа нам ни е најва
Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата vо која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, и заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, на одбележувањето на годишнината на загин
Мицко го згрешил денот за протестот или што и да е во врска со ПРАВДА.Прочка му е добар датум.Најпрвин да побара ПРОЧКА за злосторствата што ги правеше режимот на Грујо преку Судиите од тефтерчето. Но Мицко нема душа за таква работа. Додека
Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, предмалку на фејсбук објави фотографии за штетите што синоќешниот ветар ги врз објектите од проектот „Скопје 2014“, најавувајќи дека власта ќе се справи со овој проект после изборите. „Прич

ВМРО-ДПМНЕ повторно фатени во лага: Никогаш нема да има кампови за мигранти освен во нивните лажни вести

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за миг...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ФРАНЦУСКИОТ НОН-ПЕЈПЕР, МОРКОВ И СТАП

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ВО ЖИВО: ЗАЕВ И НИНА ОДГОВАРААТ ПРЕД 7 НОВИНАРИ ЗА НОВИОТ БУЏЕТ ЗА 2020

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА БУЧКОВСКИ: МИЦКОВСКИ ПРОМАШИ ПЕНАЛ, ОТКАЖУВАЊЕТО ОД БРЗИ ИЗБОРИ ЗА НЕГО ЌЕ ЗНАЧИ ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО, СДСМ СЕГА ЌЕ ИСТУРИ МИЛИЈАРДА ЕВРА КАЈ НАРОДОТ ЗА ОВИЕ СЛЕДНИ 6 МЕСЕЦИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СДСМ: ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски предлагаат за 500 денари пониска просечна пензија за 2020 година!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

РУСКОВСКА БЕСНА: Со вакви судии нема ЕУ, ќе отворам финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: БИТОЛА НАВРНАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Во пресрет на новогодишните празници, вработените и членовите на менаџерскиот тим на Пивара Скопје го посетија СОС Детско село каде се дружеа со децата и заедно изработуваа новогодишни украси и честитки

Започнува празничната магија во СОС Детско село Предновогодишно дружење на вработените од Пивара Скопје со децата во СОС Детско Село Во пресрет на...

Повеќе

ЗНМ: Остра осуда за навредите на Панчевски кон новинарите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Со 70 милиони евра ќе се обновуваат 450 километри локалните патишта во 80 општини

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО ПРЕД ДОМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Со комбе беше донесена од Шутка, таа си го маскираше лицето со капата од голема широка јакна!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Од 166-тата седница на Владата: Се иницира нов закон за решавање на правниот статус на дивоградбите; Се предлага зголемување на прагот за задолжителна регистрација за ДДВ на 2.000.000 денари; Се укинува сметко-потврдата како задолжителен документ придружен со фискална сметка; Усвоена е Стратегијата за транспарентност до 2021 година

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Е ОВА НИ ФАЛЕШЕ ОДАМНА, ОВА ЌЕ БИДЕ ФЕСТИВАЛ НА ГОДИНАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Царовска: Го решаваме долгогодишниот проблем на лицата без документи, ќе може да ги остваруваат своите основни права Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска имаше воведно обраќање на Националната конференција „Проценка на напред

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска имаше воведно обраќање на Националната конференција „Проценка на напредокот н...

Повеќе

ВО ПРАВО Е ЧОВЕКОТ - Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ денес немаше да биде на власт

Потпретседателот и пратеник на СДСМ во Собранието на Република Македонија, Мухамед Зекири, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува ...

Повеќе