Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

НЕМА КРАЈ НА МАЈМУНАРИИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ: ПОШТАРОТ НЕ МОЖЕ ДА ГО НАЈДЕ АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ ЗА ДА ГО ИЗВЕСТИ ПО ЗАКОН ДЕКА ИСТРАГАТА „МОЌНИК” Е ЗАВРШЕНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МПЦ НАМЕРНО ГИ КРШИ МЕРКИТЕ ЗА ДА ИМА ЗГОЛЕМЕНИ ПРИХОДИ ОД ПОГРЕБИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АПИС: Преземени сите превентивни мерки, автомат клубовите и казината може да бидат дел од првата фаза на олабавување

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СОЛЗИ ТЕЧАТ ВМРОВСКИ КАКО РЕКА: Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВАРОТ ЈА ЗАЦРНИ СРБИЈА: Кредитите на Тито ќе се плаќаат уште две децении

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ САДИ ДРВА КАКО ЛУД ПО СКОПЈЕВО, КАЈ ДА СЕ СВРТИШ НИКНУВААТ НОВИ ДРВОРЕДИ НИЗ СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 51-вата седница на Владата: Усвоен првиот пакет од Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот; Со 738 претпријатија и 6.524 вработени се затвори првата линија за бескаматни кредит од ,,Ковид 1"; Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра; Командата на СЕЕБРИГ од август оваа година ќе има седиште во Куманово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ХАХА, ДУРИ И УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС СЕ ЗБУНИ ОД ОДГОВОРОТ НА МИЦКОВСКИ ЗА КИЧЕЕЦ: Ама зарем Заев ви го убацил, тоа ли ви е тезата сега?! Ацо ај смени тема, му вика Мицко!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АХ БЕ МИЦКО, СЕ МОЖЕШЕ ДА БИДЕ ПОИНАКУ ДА МЕ ПОСЛУШАШЕ, ЖАЛНО Е ЧОВЕК ДА ТЕ ГЛЕДА ОВИЕ ДЕНОВИ КАКО БЕГАШ ОД ИЗБОРИ, НА ТОЛКУ УДИРАЊЕ ВО ГРАДИ ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИШ ВАКА БЕДНО ДА БЕГАШ ОД ИЗБОРИ, ПОРАЗОТ ТЕ ИСПЛАШИЛ ДО СМРТ, БЛЕД СИ КАКО КРПА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО ИНФОМАКС) По лидерската средба, новинарите му ја одраа кожата на Мицковски за снимките со Кичеец: Дали е ваш оперативец, дали Заеви ви го уфрлиле да ве снима, дали вие сте ја режирале аферата РЕКЕТ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СИТЕ ОЧЕКУВААТ ДРАКОНСКИ КАЗНИ ЗА ОВИЕ ДИЛЕТАНТИ: Се врши идентификација на сите учесници на собирот во Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПОНУДИВ НЕКОЛКУ ДАТУМИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО, НО МИЦКОСКИ НЕ САКАШЕ ДА РАЗГОВАРА ОТИ СЕ ПЛАШИ ОД ПОРАЗ, РЕЧЕ ЗАЕВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ИЗБОРИТЕ СЕ ВЕЌЕ ПРОГЛАСЕНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПИЛОГ ОД 3 ЧАСОВНАТА ЛИДЕРСКА СРЕДБА КАЈ ПЕНДАРОВСКИ: Да се прашаат комисијата за заразни болести, ДИК и ОБСЕ околу можен иден датум за избори и потоа лидерска средба наредна недела!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ОБЈАСНУВА КОИ ОБЈЕКТИ ЌЕ ПОЧНАТ СО РАБОТА ОВАА НЕДЕЛА А КОИ НАРЕДНАТА НЕДЕЛА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе