Одберете локација на пристап

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев тврди дека во август 2019 година не се сретнал со екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во претседателската резиденција, како што обвинува опозицијата. „Не е точно дека тоа се случило
Алибаба , една од најголемите компании од Кина во светот која се занимава со е-трговија стана онлајн партнер на Cashback World (Кешбек Ворлд). Најголемата куповна заедница кај нас Cashback World има за цел да го направи поедноставен и достапен глоб
- Јадевте мекици за петото дете на Милошоски а сега работите да го пратите вашиот колега пратеник, таткото на 5 деца во затвор?! Влатче се занесе и откри ем зошто Антоњо прави толку многу деца ем зошто ВМРО ДПМНЕ до последна капка крв се бореше пр
Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од 2016 година, техничкиот министер за внатрешни работи во мандатот на предната влада има право да изврши само 15 промени во раководните структури на МВР, и тоа само по хоризонтална линија.
Никој веќе не одговара на телефонските повици доколку сакате да закажете да извадите нов пасош. Тоа е првата мерка на МВР за справување со пасошката криза. Заклучивме (н.з. Управувачкиот комитет во МВР) да се стопира пријавувањето за вадење нови
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска присуствуваше на свеченоста за одбележување на 98-годишнината од работењето на Стопанската комора на Македонија.На свеченоста на која беше презентирана и студијата на
Министерството за здравство објави листа на препораки за превенција на граѓаните од коронавирусот: Да се воведе дополнителна заштита на храната – да не се јаде храна направена од болни животни. Да се воведе дополнителна заштита при подгот
Лажната вест за тоа дека министерот Чулев, а и другите негови опозициски колеги во оваа техничка предизборна влада, се подготвуваат да си поднесат оставка, се прошири вчера во доцните попладневни часови како шумски пожар во австралиска нискостеблес
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука да спроведе постапка зајавна набавкана електрична енергија со што ја исполнува обврската пропишана согласно Законот за енергетика. Снабдувачот што ќе понуди најниска цена, ќе му би
Почитувани, После многубројните лажни вести за мене и моето семејство, а кои се објавуваат секој ден од страна на ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања со цел лична дискредитација на мојотбрат и нашето семејство, принуден сум да се обратам на ја
- Слушнавме во разни снимки кои се појавија на интернет како Камчев влијаел на обвинители, судии, сведоци со разни кешови, закани итн итн и тој човек уште е на слобода иако е обвинет за даночна проневера од 13 милиони евра?! Васко Ефтов во последн
„ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена партија во Македонија а долгот надминува сума од речиси осум милиони евра. Долгот е од банка од каде се земани кредити и најголем дел од долгот е направен

БОМБА НА ВУЧИЌ: Очекувам Северна Македонија и Албанија да ги започнат преговорите во март

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Откупната цена на грозјето 30 години непроменета, тврдат лозарите: Жално и срамно е килограм грозје да биде 8-9 денари!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НЕУТРАЛЦИТЕ СЕ ПРЕТЕРАА: Е ова е веќе дестилиран вмроизам. Којзнае што ќе тропа до избори. Веројатно ќе се префрли на zajko, crpko, tenderko, balista

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СРАМОТА: Поранешниот новинар на А1 и екс пратеник во собранието ширеше лажни вести на Канал 5 дека во Дрисла се пали илегален отпад увезен од Италија и дека власта тоа не го демантирала, што не е точно!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот Филипче: Клиничката болница во Тетово е акредитирана од Агенцијата за акредитација, за 15% е зголемен капацитетот со човечки капитал во установата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Од 165-тата седница на Владата во Тетово: Утврдени се идните заеднички приоритети на општините од Полошкиот регион со централната власт кои главно се однесуваат на инфраструктурните проекти

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ ЏЕМАИЛИ И ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ЧЕЛИКУ: Со изградбата на системот „Равен- Речица“ ќе се обезбеди квалитетно наводнување на земјоделските површини и поконкурентно производство

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ТАВ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДАДАТ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ВОДОВОДИ, ГРАДИНКИ, ШКОЛИ И ПАТИШТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ И ДУИ НАПРАВИЈА ИСТОРИЈА - ЗА ПРВ ПАТ ВЛАДАТА ОДРЖУВА СЕДНИЦА ВО ТЕТОВО - Премиерот од Тетово пред 165-тата седница на Владата: Го слушаме гласот на граѓаните за да ги утврдиме нивните потреби и во тоа име да ги креираме приоритетите на нашите политики

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

И БРАТСКА ХОЛАНДИЈА ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО: Холандскиот сенат го ратификуваше протоколот за пристапување на С.Македонија во НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: ЕДНА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЌЕ ЗАШТЕДАТ ФИРМИТЕ НА БАЛКАНОТ ОД МАЛИОТ ШЕНГЕН!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Мафијашите се во нашите редови - судиите се заштитени криминалци

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ИМ ЦРТАШЕ НА НОВИНАРИТЕ ЗА ДА РАЗБЕРАТ ЗА ИЗЕДЕНАТА БАКЛАВА И ПРАЗНАТА ТЕПСИЈА: Долгот на државата се стабилизира, еве ги бројките, еве како растел долгот еве како сега се стабилизира!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска: Во полошкиот регион годинава вкупно 330 невработени лица отвораат бизнис со мерката самовработување

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАР ГО ПРАША ПРЕМИЕРОТ ДАЛИ СО ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЛАТИТЕ, СДСМ ГИ КУПУВА ГЛАСАЧИТЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ, ОДГОВОРОТ КОЈ СЛЕДУВАШЕ ИМ ЈА ЗАТВОРИ УСТАТА НА СИТЕ!

- Дали ги купувате гласачите со овие покачувања на платите на лекари, професори, војници итн итн?! Новинар го праша премиерот. Одговорот кој следеш...

Повеќе