Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ РЕШИ ДА НИ ГО УБЛАЖИ КАРАНТИНОТ - НАПИША КОЛУМНА ЗА КАРАКАМИШЕВА, АПАСИЕВ И СИЉАНОВСКА: Тоа е едно шупливо полу-знаење, една напудрена слаткоречивост, празна и повторлива во својата несигурност да ужас еден!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕФТОВ ЈА РАЗГЛАБА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА СО ПРОФЕСОР КОЈ СЕ ИСЕЛИЛ ВО БЕЛГРАД ПРЕД 30 ГОДИНИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Џамиите остануваат отворени - Реџепи повика да се празнува дома, верниците да ги почитуваат препораките

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ ГИ СЛУША ДАЦ И АЛЕКСАНДАР И УЖИВА - КОРОНА ЧАО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР - МАКСО Е ВИНОВЕН: Кумановскиот случај сличен на оној со директорката од кожната клиника

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

РАПЕРОТ КАЊЕ ВЕСТ СТАНА МИЛИЈАРДЕР: Не од продавање музика, туку од патиките ЈИЗИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ СЕ БУНАТ: КАФИЧИТЕ ГО УКРАДОА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО ЛЕПТОКАРИЈА И ГО ПРЕТВОРИЈА ВО ЗАТВОРЕНИ ТЕРАСИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ИСТОРИЈА: НА ДЕНЕШЕН ДЕН, ВО 1941-ВА, ЦАР БОРИС ГО ПОСЕТИЛ ШТИП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРЕЈАДУВАЊЕТО СО СКАПО ФРАНЦУСКО СИРЕЊЕ ГО ЛЕГНА НА СМРТНА ПОСТЕЛА: Ким Јонг-ун во критична состојба, се бори за живот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ИМА РАЗЛИКА: ДОДЕКА МИЦКО КРЕВА ТЕГОВИ, ЗАЕВ ПРАТИ УШТЕ 1000 ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ЗА КУМАНОВО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Мицкоски призна дека е против парламентот да се состане за да не биде сменет Чулев

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО ВИДЕО СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: МИЦКОВСКИ ПАК ФАТЕН КАКО ОДИ ВО ТЕРЕТАНА, ИАКО ПРВИОТ ПАТ ЛАЖЕШЕ ДЕКА САМО БИЛ ДА СИ ЈА ЗЕМЕ ОПРЕМАТА!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГЛАДНА КОКОШКА ПРОСО СОНУВА: Домашните гости можат да ја спасат туристичката сезона

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА БРОЈКИТЕ МАЛКУ РИПНАА, НО ПАК РАСТЕ БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ: 41 ново заразени, 2-ца починати, 37 оздравени!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Е ОД ВАКВИ ГАЗДИ СИ ПАТИМЕ: ГАЗДАТА НА МАКПРИМАТ ГИ ИЗБРКАЛ СИТЕ ВРАБОТЕНИ НА УЛИЦА ПРИТОА ГИ НАТЕРАЛ ДА ПОТПИШАТ ДЕКА САМИ ДОБРОВОЛНО СИ ДАВААТ ОТКАЗ, СЕГА СЕ И БЕЗ СОЦИЈАЛНО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе