Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

Јовановска: Бројот на невработени лица во март е зголемен за 2.000

Одјавите во Агенцијата за вработување не значат престаноци на работниот однос кај лицата, рече директорката Билјана Јовановска во Топ тема. Во врска...

Повеќе

Кој има дозвола за движење во полициски час: Земјоделци, административци, новинари, пекари

Владата денеска ја започна серијата информативни видеосесии со наслов „КОВИД-19, на која министерот за економија Крешник Бектеши, министерот з...

Повеќе

ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Мицкоски не знае економија и финансии, официјалните податоци ги демантираат неговите манипулации

Христијан Мицкоски очаен за внимание денеска уште еднаш покажа дека не разбира економија и финансии, или пак свесно манипулира со бројките што е д...

Повеќе

ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ЌЕ СЕ ПРЕПОРАЧА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Четиримесечно бебе од Кочани е најмладиот пациент со коронавирус , кажа министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конфренција во Влада...

Повеќе

Општина Прилеп спроведува акција за дезинфекција на улиците во градот, граѓаните да ги отстранат возилата од јавните површини

Се известуваат граѓаните на Прилеп,дека денеска после започнувањето на полицискиот час, ќе се врши темелна дезинфекција на сите главни и споредни ...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: Се интензивираат работите на мостот на бул. АСНОМ. Со јавните инвестиции ја помагаме и македонската економија

Повеќе

ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ РЕЏЕПИ МОЖЕ КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА АКО ГИ ПОВИКА ВЕРНИЦИТЕ ДА СЕ МОЛАТ ВО ЏАМИИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) Сулејман Реџепи во телевизиски настап го предупреди вицепремиерот Бујар Османи и Владата дека ако И...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЗАТВОРЕНИК ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА ПОЧИНАЛ ОД СРЦЕВ УДАР НО ПОТОА МУ Е НАЈДЕНА КОРОНА, МАЈКА И 4 МЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОЧАНИ СЕ МЕЃУ НОВИТЕ 45 ЗАРАЗЕНИ, 7 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ НА ИНФЕКТИВНА!

Повеќе

АХВ: Да не се користат кафематите и апаратите за вода поради опасност од пренесување на корона вирусот

Заради избегнување на опасноста од евентуално пренесување на вирусот КОВИД 19, во услови на прогласена пандемија, постапувајќи согласно донесените м...

Повеќе

Почна со работа владиниот кол-центар: На телефонскиот број 02/324-8040 сите информации за економските и другите мерки за Ковид-19

За поддршка на бизнисот и граѓаните во врска со економските прашања во услови на справување со кризата предизвикана од ковид-19, од денеска во фун...

Повеќе

ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ ЈА УЦЕНУВА ВЛАДАТА: АКО НЕ НИ ПОМОГНЕ ВЛАДАТА, МОЖЕ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕМЕ ОДЛУКАТА ДА СЕ ОТКАЖАТ МОЛИТВИТЕ ВО ЏАМИИ

Поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи вели дека државата досега не обезбедила никаква финансиска помош за религиозните заедници, иако, како што кажа т...

Повеќе

ВРЕМЕ Е ДА ИМ СЕ ИЗВИНИМЕ НА ТУРЦИТЕ ЗА 500 ГОДИНИ ШТО МОРАЛЕ ДА НЕ ТРПАТ: Близу 100 граѓани не го почитувале полицискиот час, еден скршил нога во Кавадарци бегајќи од полицијата!

Во целата држава, 97 граѓани не ја почитувале забраната за движење, односно го прекршиле полицискиот час, а од нив 62-ца биле приведени. ...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА СО БЛЕСАВ ТЕКСТ: ЗАЕВ НАМЕРНО ЈА УНИШТИЛ МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА, ТАКА МУ ОДГОВАРАЛО?!?!

Повеќе

КАМЧЕВ ПАК СЕ ИЗБРУКА, МАКЕДОНСКИТЕ БОГАТАШИ ДОНИРАА ВКУПНО 1 МИЛИОН ЕВРА, ОРЦЕ НИКАДЕ ГО НЕМА НА ЛИСТАТА: ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ СИТЕ ФИРМИ КОИ ДОНИРАЛЕ, ИАКО ПРВ СЕ ПОФАЛИ НА ЛИСТАТА ГИ НЕМА ФИРМИТЕ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ!

Почитувани, Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донац...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: Посветено на хероите, срамните исклучоци и нивните проблеми!

Драги пријатели, По повод Светскиот ден на здравјето би сакал да им го честитам празникот на нашите херои во бели мантили, но и да потсетам н...

Повеќе