Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ВЛАДА ЗА КРИТИКИТЕ ОД ЗНМ: Ја унапредуваме слободата на медиумите, тие се многу значаен фактор во справувањето со коронавирусот, а Владата останува отворена за секој конструктивен предлог кој доаѓа од професионалните и одговорни медиумски организации

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Николовски по повод 29-иот роденден на СДСМ: Денес со право можеме да се наречеме државничка и државотворна партија!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пратеници на СДСМ собираат потписи Џафери да го свика Собранието

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЈСКАПО ОРО ШТО НЕКАД ГО ИГРАЛЕ: 18 ИГРАОРЦИ ОД ГЕВГЕЛИЈА СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ, СИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ ПАРИЧНО ЗА КРШЕЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВЕЛИГДЕН

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Рекламирањето кое се користеше за влијание врз медиумите е стопирано уште во 2017

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Во Британија задутре почнува испитување на вакцина против Ковид-19 врз луѓе

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ МИЛИОНЕРИ, ОДВРЗЕТЕ ГО ЌЕСЕТО, СЕГА Е ВРЕМЕ ДА БИДЕТЕ ХУМАНИ: Само на Водно има едно 100 милионери, во цело Скопје нека се 500, во цела земја нека се 1000 вкупно, сите да донираат по 50 000е ете ти 50 милиона евра за да се справиме со кризата!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВИ - ЦЕЛАТА ЗЕМЈА Е ПРЕПЛАВЕНА СО НИВНАТА ПОМОШ: 200 прехранбени пакети од семејството Заеви донирани на Банката за храна во Кавадарци

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МИЛЕНКО И ПАНДОВ СО ФОТКА СЕ ФАЛАТ ДЕКА ГИ ПРЕКРШИЛЕ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА НЕГРУПИРАЊЕ, НАЌЕ ЧУЛЕВ ЌЕ ИМА ЛИ ХРАБРОСТ ДА ГИ КАЗНИ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Најостро го демантираме текстот на Нетпрес дека функционер на СДСМ наредил апсење на момчето со куче

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКПЕТРОЛ И СЕ ЗАКАНИ НА ВЛАДАТА: Ќе се жалиме пред меѓународни институции ако не ја спречите злоупотребата на 50 милиони литри екстра лесно масло за греење кое се користи за погонско гориво со што државата губи 10 милиони евра годишно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Макпетрол АД ја поддржува одлуката на Владата за покачување на акцизата на нафтените деривати, како една од пакетот антикризни мерки за стабилизирање на буџетот на државата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: БРОЈКИТЕ ОД ОВИЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ НЕ НАТЕРАА УШТЕ ДЕНЕСКА ДА ПРЕДЛОЖИМЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА ПОЧНУВА ВО 19 ЧАСОТ, СТАРЦИТЕ И МЛАДИТЕ ДОБИВААТ ПЛУС 2 ЧАСА, КАРАНТИНОТ ЗА ВИКЕНД СТАРТУВА ВО САБОТА ВО 13 ЧАСОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФОТО: ПРИЛЕП ДЕНЕСКА ИЗГЛЕДАШЕ ВАКА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДА: Трите денари од повисоката акциза за нафтените деривати одат директно во буџетот за справување со коронавирусот, промената е незначителна бидејќи горивата поевтинија за 20 денари по литар од јануари до сега

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе