Одберете локација на пристап

- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Кога полицајц

Бочварски: Ниту кризата со коронавирусот не ја запре градежната офанзива низ секој дел од државата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ТЕМЕЛКОВСКИ: Го потпишавме договорот со фирмата “Енергомонт” и со тоа отпочнува изградбата на секундарната фекална канализација во селото Усје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Студентите на АУЕ - ФОН продолжуваат со наставата и испитите од дома

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Zdravo. Bi sakal da se slusneme. Hristijan Mickoski! *Send to Grujo, Budapest

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Од работни обврски остануваат ослободени хронично болните и родителите на деца до 10 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Никогаш не помислив дека ќе го видам Чаир во волку кул издание

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЌЕ МОРА ДА ГО КРШИМЕ УСТАВОТ ЗА ДА ИМ УГОДИМЕ НА ПОСРАНИТЕ ОД СТРАВ ВМРОВЦИ: Вонредната состојба завршува за 3 дена, ќе се бара друг начин за одложување на изборите?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Таткото на Моника Ристевска покрај неа ја претепал и нејзината мајка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗА КОЛЕГИТЕ НОВИНАРИ ГЕНИЈАЛЦИ КОИ СЕ ЧУДАТ ЗОШТО СЕ ОЛАБАВУВААТ МЕРКИТЕ А БРОЈКИТЕ СЕ СЛИЧНИ СО ТИЕ ВО МАРТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Филипче: Околу 15 јуни може да се очекува отворање на градинките

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА НОВИНАРКА ЕКСПЕРТ ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ - СПОРЕД ДУШИЦА МРЃА, ТЕСТОВИТЕ ОД СКРИНИНЗИТЕ НЕ ТРЕБАЛО ДА СЕ БРОЈАТ ВО ВКУПНИОТ БРОЈ НА ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

Бектеши: Одземени се пет концесии за минерални суровини во село Лабуништа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ТРИУМФ НА СДСМ И ЗАЕВ И УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА ИЗГУБЕНИТЕ ВМРОВЦИ: ВМРО ДПМНЕ СЕ ОТКАЖА ОД НАМЕРАТА ЗА БОЈКОТ И ОДЛАГАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, ЈА РЕСТАРТИРАА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ДОБРО Е, НАЈДОВМЕ ПАРИ И ТОА ПО НИСКА КАМАТА: Македонија ја издаде еврообврзницата во износ од 700 милиони евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе