Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ФИТР: Рекорден број над 2.000 домашни компании подигнаа апликациски пакети на јавниот повик за брзо прилагодување на КОВИД-19, на Фондот за иновации и технолошки развој, од кои 166 поднесоа предлог проекти во првиот циклус

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) АВСТРАЛИСКАТА АВИО КОМПАНИЈА КВАНТАС ГО ПЕНЗИОНИРАШЕ ПОСЛЕДНИОТ АВИОН БОИНГ 747, ПРЕД ДА СЛЕТА ВО ПУСТИНАТА МОХАВЕ, НАЦРТА КЕНГУР НА НЕБОТО

Кралот на небото, Боинг 747 е авион кој царуваше со небото над 50 години но дојде време да оди во пензија затоа што троши премногу затоа што има 4 м...

Повеќе

УЈП со демант: Шпекулација е дека ќе има доцнење во исплатата на повратот од МојДДВ за второто тримесечје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------...

Повеќе

КОЛКУ ЛИ САМО ИМ ГИ ИСТЕГНАА УШИТЕ АМЕРИКАНЦИТЕ - ОСМАНИ ПАК РЕТЕРИРА ПО ВТОР ПАТ: Преговорите за влада ќе се водат во Собранието, нема потреба Ахмети да тропа на Бихаќска или Заев во Мала Речица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------...

Повеќе

ХАХА, НА ПАНДОВ МУ ДАЛЕ ЗАДАЧА ДА ИМ СЕ УМИЛКУВА НА ДУИ: ВО ЗЕМЈАВА НЕМА ПОКВАЛИТЕТНИ ПОЛИТИЧАРИ ОД ТИЕ ВО ДУИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

АХ БРЕ МИРКЕ, ЗА МАЛЦЕ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДА НЕ ГО МИСЛИТЕ ПАНДОВ, ОТСПАЛ ПОСЛЕ ПОРАЗОТ, ЕВЕ ГО ПАК СЕ ВРАТИЛ МЕЃУ ЖИВИТЕ, ВЕЧЕРТА КОГА СЕ ВИДОА РЕЗУЛТАТИТЕ ЌЕ СЕ ФРЛЕШЕ ОД ПРОЗОР ВО КАНАЛ 5

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

„МКЦ за Скопје“ – мултимедијален настан в недела за 57 години од скопскиот земјотрес

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------...

Повеќе

Николовска: Во официјалната покана од Хаг не стои дека Ахмети е повикан како сведок

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

Коневски ќе го тужи Стоилковски: За многу кратко време ќе се извини

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

ДОБРА ВЕСТ ОД НАРОДНА БАНКА: Продолжува растот и на депозитите и на кредитирањето

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ЈОВАНОСКИ: Продолжуваме со тековните активности за инфраструктурно уредување на Прилеп и населените места

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ОВА ЛИ Е ТОА ШТО ГО ВИКАЛЕ - ПУЧЕ П***А, РАЗЈЕБА СЕ ДРУШТВО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ СПАСОВСКИ, ЗА ОВА МОРА ДА ЛЕТААТ ОТКАЗИ НА ГЛАВНИТЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЖБИ ВО ОХРИД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Димче Дрндупка - еј овој ќе седи у собрание, ќе решава за закони, ќе зема плата, но имало и бетер...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе