Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

Мицотакис: Грција на 1 јули ќе биде спремна да прими туристи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА НАЈГОЛЕМАТА КАПИТАЛНА ИНВЕСТИЦИЈА ВО СКОПЈЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 20 ГОДИНИ: НОВИОТ МОСТ ОД АЕРОДРОМ ДО ЌЕРАМИДНИЦА ПРЕКУ ВАРДАР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

УСТАВНИТЕ СУДИИ СЕ ПОГОЛЕМА ШТЕТОЧИНА ОД КОРОНА ВИРУСОТ: ЛГБТИ ЛУЃЕТО ПАК СЕ БЕЗ ЗАШТИТА, УКИНАТ ЗАКОНОТ ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА КОЈ ЗА ХОЛАНДИЈА БЕШЕ УСЛОВ ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПЕРВЕРЗИЈАТА НА ВМРОВЦИТЕ: ДАДОА ЕДНА МИЛИЈАРДА ЕВРА ЗА СТИРОПОР, ПЛАЧАТ ЗА ПОЛА МИЛИОН КОЈ Е ПОТРОШЕН ЗА КВАЛИТЕТНИ ПЛОЧКИ, КАНДЕЛАБРИ, КЛУПИ И ДРВОРЕД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ФАЛА БОГУ ЖАРЕ СЕ ОТКАЖА ОД КОМЕДИЈА, ПРЕМИНУВА ВО ПОЛИТИКА - Филипче во „Еден на еден“: Една фаза од коронавирусот помина, поискусни сме за втората

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ: Исплатени над 14,3 милиони евра на 10.103 компании преку мерката „14.500 денари по вработен“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДОБРО Е БРОЈКАТА НА НОВО ЗАРАЗЕНИ ПАК СЕ НАМАЛУВА: Денеска се оздравени 16 пациенти, потврдени 17 нови случаи на ковид 19 – починати се 2 лица, вкупната бројка на дијагностицирани 1740

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДИЛО: ДОКТОР ОГРАБИЛ ПОШТА ВО ОХРИД И ЗА 10 МИНУТИ БИЛ ФАТЕН?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СЕ ДОЗВОЛУВААТ СОБИРИ СО ДРЖЕЊЕ ДИСТАНЦА И ОДЕЊЕ ОД ВРАТА ДО ВРАТА, МОЖНО Е ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО ЗА ГЛАСАЊЕ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ЗА ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ИЗБОРИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАКОВ ПРЕСВРТ, ВМРО Е НА КОЛЕНА: НЕМА ТЕМА ЗА ЛИДЕРСКИТЕ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, ЗА УСТАВЕН СУД НЕМА ПРОБЛЕМ ДА ИМА ИЗБОРИ 22 ДЕНА ПО ВОНРЕДНАТА, ДЕРКОВСКИ ПОТПИШАЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКО НА ТЕЛМА: Ќе ви откријам една тајна, цел живот се чувствувам како пропаднат спортист, сега тоа ме следи и во политиката!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ СО ЗАКАНА ДО ФИЛИПЧЕ: НАРОДОТ ТЕ СМЕТА ЗА ВИТЕЗ, НИЕ ЌЕ ТЕ СМЕТАМЕ ЗА ЏЕЛАТ АКО ДОЗВОЛИШ ДА ИМА ИЗБОРИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Јанчев за ТВ 24: На државата и требаат избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ДОБРА ВЕСТ ЗА ДЕЦАТА: Зоолошката градина во Скопје од петок отворена за посетители

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Во СДСМ решиле: Ако нема избори во јуни, се враќа политичката влада, редовни избори во декември

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе