Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БРЕЕЕЈ, ОТКАКО ГИ ВИДЕ ПОСЛЕДНИТЕ АНКЕТИ, ВМРО ДПМНЕ ЕПТЕН ГИ НАПОЛНИ ГАЌИТЕ, БЗДИ КАКО 10 ДРИСЛИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Димитров ги фрли дипломатските ракавици: Николоски со тактика на политички „лешинар“

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МАКСО ПРАВИ ДЕТСКИ ДРАМИ - ОЗДРАВЕЛ ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА: СЕ ТЕСТИРАВ НА СВОЈА РАКА И РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Александар Николовски, бесрамниот лажго со судска пресуда, денес со нова лага, преговорите со ЕУ не се условени!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДА: Над 320 илјади пензионери ќе добијат пензија една недела порано, исплатата ќе се врши етапно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДОБАР ДЕН ДЕНЕСКА: Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 29 излекувани пациенти. Во изминатите 24 часа потврден е 41 нов случај на ковид-19, со што вкупната бројка на дијагностицирани пациенти изнесува 1300

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

НИКОЈ ДРУГ НЕ ГО ПРАВИ ОВА - ЦЕЛ МЕСЕЦ ПАКЕТИ ВО СЕКОЈА ОПШТИНА: Заеви донираа 200 пакети со храна во Босилово!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Статистикиза коронавирусот и нивна визуелизација, совети како да го заштитиме физичкото, но и психичкото здравје, разобличување на митови и дезинформации, но и многу позитивни видео приказни на посебна веб страница на Види Вака посветена на Ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ ГИ КРЕНА НА НОЗЕ ВМРОНИТЕ: Се чувствувам како горд политичар – патриот!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Од денес задолжително носењето на заштитна опрема за покривање на носот и устата!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Костадинов: Се приклучувам на проектот на Владо Илиевски, за силна, вистинска кошарка во Струмица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Љубчо Георгиевски: Владата да купи нафта и да ги пополни стоковите резерви

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ДОКТОР ПАНОВСКИ: ПИКОТ НА ЗАРАЗАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ СЛУЧИ ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Бугарската Изјава го истакнува ставот на една земја, а не заедничкиот став на Унијата, нема запирање на преговорите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОЈ ШТО СЕЕ ТОА ЌЕ СИ ЖНЕЕ: Српски владика кој служел велигденеска литургија заразен со корона вирус

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе