Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) НАЈНОВО: АПЛИЦИРАЈ ЗА СТИПЕНДИЈА ЗА СТУДИРАЊЕ НА АМЕРИКАНСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ НА ЕВРОПА - ФОН!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ШИШАМЕ И ФАРБАМЕ САМИ ДОМА: Се отвораат фризерските салони, и фризерите и клиентите ќе бидат со маски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СТРАШНА ГЛЕТКА: ЈАБЛАНИЦА МАСАКРИРАНА ОД ДРВОКРАДЦИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СЕ ПОФАЛИ: Пристигна првиот нископоден еколошки автобус од марката МАН

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

20 ЕВРА КАЗНА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА, 2.000 ЕВРА ЗА ФИРМИТЕ КОИ НЕМА ДА ОБЕЗБЕДАТ ЗАШТИТА ЗА ВРАБОТЕНИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - СТОПАНСКА КОМОРА: 9 од 10 фирми не планираат затворање ниту пак отпуштање на работниците

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НБРМ до пензионерите: Заради заштита на здравјето, извадете картички, не користете готовина

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Османи: За Рамазан седете дома и посветете се на себе, фамилијата и на Бога

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Стопанската комора посредува за полесна набавка на заштитни маски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

„Лек Скопје“(„Сандоз“) донираше хидроксихлорокин за пациентите со ковид-19 во Македонија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: ПИР ВО ВРЕМЕ НА ЧУМА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕФТОВ: ПРАШАЊЕ КОЕ МЕ МАЧИ ДЕЊЕ И НОЌЕ Е ДАЛИ ЌЕ МОРА ДА НОСИМЕ МАСКИ НА ГОСТИ И НА СВАДБИ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Компанијата GLOBAL GAMING односно Winner Slot Casino од Скопје во соработка со Inter Lux Trade од Скопје на Градоначалникот на општина Македонски Брод му предадоа донација од 4.000 шишиња вода за пиење

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Триглав Осигурување донираше 1.000 заштитни одела за Инфективната клиника

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ И МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА ТЕСТ НА КОРОНА, НО ОСТАНУВААТ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОД ПРЕВЕНТИВНИ ПРИЧИНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе