Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ СЕ ПЛАШИ ОД ИЗБОРИ: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ПРИЛЕП!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВААТ КОНЦЕРТИТЕ НА ОТВОРЕНО ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СО ДОНАЦИЈА ОД ХАЛКБАНК, ГРАД СКОПЈЕ ГИ РЕКОНСТРУИРА СИТЕ 19 МОСТОВИ ВО ГРАДСКИ ПАРК

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија: МЕДИУМИТЕ ЛОШО ЈА РАЗБРАЛЕ ВЕСТА ЗА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦИ, НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ПОСТОЕЧКИТЕ, ТУКУ ПРОШИРУВАЊЕ НА ДЕЈНОСТА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Владата интервентнo набавува заштитни маски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКСО МОЖЕ И КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА: Инспекцискиот надзор кај Димитриевски покажа многу пропусти, предаден е во МВР, истакна Филипче

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заслужува ли Мицкоски да води партија? Погледнете какви лаги има кажано во последните 2 месеци

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ УПАТИ АПЕЛ ДО СИТЕ ГРАЃАНИ И ФИРМИ ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО НЕГОВАТА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРАВО - ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ПОЧНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ПОМОШ НА СИРОМАШНИТЕ И ЗАГРОЗЕНИТЕ ГРАЃАНИ ВО ВРЕМЕ НА КРИЗА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ОДЛИЧЕН ДЕН: Оздравени се 36 пациенти, потврдени се 26 нови случаи на КОВИД-19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 1326, почина 1 лице

Почитувани, Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 36 оздравени пациенти. Од нив 2 пациенти ...

Повеќе

БОМБА НА ФРАНЦУСКИТЕ НАУЧНИЦИ: ПУШАЧИТЕ ИМААТ ПОМАЛ РИЗИК ДА СЕ ЗАРАЗАТ СО КОРОНАВИРУС, НО КОГА ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ ПОГОЛЕМИ СЕ ШАНСИТЕ ДА УМРАТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДРУГАРЧИЊАТА НА ВМРОВЦИТЕ ВО НЕВОЉА: Корупциски скандал ја тресе владата на Јанша, по телефон се договарал тендерот за медицинска опрема

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМО ОЛЕСНУВАЊЕ ЗА НАРОДОТ ВО ВРЕМЕ НА КРИЗА: Две третини од граѓаните ја прифатиле понудата за одложување на ратите од кредитите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДА ГИ ЗАПОЗНАЕМЕ НАШИТЕ СОГРАЃАНИ МУСЛИМАНИ: ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРВИОТ ОД ДВАТА НАЈГОЛЕМИ ПРАЗНИЦИ НА МУСЛИМАНИТЕ - РАМАЗАН БАЈРАМ, ТРАЕ 3 ДЕНА, СЕ ПРАЗНУВА СО ПОСТ И МОЛИТВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГЛУПАНТРОПОТ СЕ НАДМИНА, САД НЕ БИЛЕ НИКОГАШ ВАКА ИЗБЛАМИРАНИ НА СВЕТСКА СЦЕНА: Трамп предлага инјектирање на средство за дезинфекција, лекарите во шок

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе