Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ФИРМА ЗА ФИНАНСИСКИ КОНСАЛТИНГ ОД БЕЛГРАД, ПРИСУТНА НА ЦЕЛ БАЛКАН ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ВРЕДНА 16 000 ЕВРА НА МАКЕДОНСКИТЕ БОЛНИЦИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ - ТРЕТ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЛАЈКОНЕТ И ЗОРАН ВИТАНОВ: ДОЈДОВМЕ ДО ФИНАНСИСКИТЕ ИЗВЕШТАИ НА ЛАЈКОНЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА, ВО КОИ ИМА ИНДИЦИИ ЗА ТЕЖОК КРИМИНАЛ НО И ДЕКА СЕ РАБОТИ ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Фондацијата Отворено општество - Македонија обезбеди донација од дополнителни 1.260 хуманитарни пакети за кои во соработка со Црвениот Крст, ќе се дистрибуираат и ќе стигнат до домовите на над 5.000 граѓани од ромската заедница во 9 градови - Берово, Радовиш, Струмица, Кавадарци, Неготино, Кичево, Кочани, Штип и Велес

Повеќе

Борисов: Бугарија нема поблиска земја од Македонија, сите се бореле да живееме добро и заедно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Три години од крвавиот четврток, рана што уште не е затворена

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: АКО НАСЕДНЕВМЕ НА ПЛАНОТ НА ГРУЕВСКИ ПРЕД 3 ГОДИНИ, ДЕНЕСКА ЗЕМЈАВА НЕМАШЕ ДА ЈА ИМА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) РОМ ОД ШТИП СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОЛИЦАЕЦ МУ ДОШОЛ ДОМА ВО ДВОР И ГО МАЛТРЕТИРАЛ ПСИХИЧКИ И ФИЗИЧКИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЈАВНО ГО ИСКАРА НАЌЕТА: ЈА ЧУВ НЕГОВАТА ИЗЈАВА ЗА ПРВИ МАЈ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА КОЛЕГИТЕ МИНИСТРИ ДА НЕ СЕ ИСТРЧУВААТ СО ЛИЧНИ МИСЛЕЊА ЗА ТОА КОЛКУ ТРЕБА ДА ТРАЕ КАРАНТИНОТ, ТОА Е РАБОТА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ОДЛУКАТА ЌЕ СЕ БАЗИРА НА СТРУЧНА АНАЛИЗА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Приведено лицето кое качено на автомобил пцуеше во центарот на Скопје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: КОЛЕГИ НОВИНАРИ, МИ ИДЕТЕ НА НЕРВИ СО ОВАА ПОЛИТИЧКА КОРЕКТНОСТ ЗА 27-МИ АПРИЛ, АБЕ КАКОВ КРВАВ ЧЕТВРТОК, ТОА БЕШЕ ЧИСТ НАПАД НА СОБРАНЕТО И НИШТО ДРУГО НЕМАШЕ ТАМО ДВЕ ЗАВОЈУВАНИ СТРАНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРОКЛЕТИ ДА СЕ ВМРОВЦИТЕ! ИМ СЕ ПОКЛОНУВАМ ДО ЗЕМЈА НА СДСМ, СО ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ПОЛИТИЧКИ НАТПРЕВАРУВАШ Е КАКО СО МАЈМУНИ ДА ИГРАШ ФУДБАЛ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Петар Колев, претседател на ГДУ: Некој треба да преземе одговорност заради неисплатените мартовски плати на вработените во Институтот за јавно здравје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГИ ПОКАЖА КАМЕЊАТА СО КОИ БИЛ ПОГОДЕН ПО ГЛАВА НА 27-МИ АПРИЛ: ГОРАН МИСОВСКИ И ОДГОВОРИ НА ДАФИНА СТОЈАНОВСКА ОД ВМРО ДПМНЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете како изгледаат затворите во Германија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДЕН КОГА БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ Е ПОГОЛЕМ ОД НОВО ЗАБОЛЕНИТЕ И ПОЧИНАТИТЕ: Оздравени се 53 пациенти, потврдени 13 нови случи на ковид 19, вкупната бројка на дијагностицирани 1399, починати се 4 лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе