Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

Попладнево прва свирка на отворено во Скопје - Лепи Џони ќе одржи соло-концерт за станарите од Градски ѕид

Попладнево со почеток во 18 часот на покривот на Домот на градежници во Скопје ќе се одржи првиот концерт на отворено, а граѓаните од околината ќе м...

Повеќе

МНОГУ ПОВОЛНА ПОНУДА ОД ЕУРОИМПЕКС: МОЖЕБИ Е ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНА НА РЕБРЕСТ РЕМЕН НА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ

Ребрестиот ремен е витален за функционирање на моторот и диригира со неговата работа. Овој систем е постојано изложен на низа напрегања и зат...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: УЈП ги ослободува компаниите од данок на личен доход и данок на добивка за март, април и мај

Државата ги ослободува компаниите од плаќање на износот на аконтациите на данокот на личен доход, како и аконтациите на данокот на добивка за март, ...

Повеќе

Е ОВА Е ГОЛЕМА ФИРМА: Витаминка со донации за лицата со посебни потреби

Повеќе

БРАВО, ПРАВ ПОГЛАВАР: Г.г. Стефан упати апел верниците за Велигден да ги почитуваат препораките и да се молат дома

Г.г. Стефан упати велигденско послание во кое ги повика граѓаните да се воздржат од одење во црква, туку да се молат во своите домови. „П...

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВОЈ ИМА ПРАВО ДА ГЛАСА И ДА ОДЛУЧУВА ЗА ТОЈ КОЈ ЌЕ ВЛАДЕЕ...

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ЖИВОТОТ СЕ ВРАЌА: АВСТРИЈА, СЛОВЕНИЈА, ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА ПОЛЕКА СЕ СПРЕМААТ ЗА ОЛАБАВУВАЊЕ НА РЕСТРИКЦИИТЕ

Фото: EPA-EFE/Javier Etxezarreta Неколку европски земји како што се Австрија, Италија и Словенија одлучија да ги намалат мерките воведени како ...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ПОБЕДА НА НИКОЛА ДИМИТРОВ: ЕУ ги укина извозните рестрикци за набавка на медицинска опрема за земјите од Западен Балкан

По иницијатива на шефот на дипломатијата Никола Димитров, на која се приклучија сите министри за надворешни работи од регионот, Европската комисија ...

Повеќе

Чулев: МВР до обвинителството поднесе 18 пријави за говор на омраза и лажни вести

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, информираше дека МВР поднело уредба до владата преку која Единицата за беспилотни летала, која беше дел ...

Повеќе

Нова мерка на Народната банка: Се ослободуваат 130 милиони евра за поттикнување натамошно кредитирање на македонската економија

Денесќе се одржи аукцијата на којашто согласно со одлуката што Народната банка ја донесе во понеделникот, понудата на благајнички записи е за 8 мили...

Повеќе

ТАКА Е КОГА ЌЕ ПОСТАВИШ МОРОН ЗА ШЕФ НА ЕДИНСТВЕНАТА СВЕТСКА СУПЕР СИЛА: ВО СРЕД ПАНДЕМИЈА СО КОРОНА, ТРАМП НАРЕДИ АМЕРИКА ДА ПРЕКИНЕ ДА ПЛАЌА ЧЛАНАРИНА НА СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА

Трамп е тешка будала, тежок морон. Соочен со ексалирачка епидемија дома во САД каде му умираат рекорден број граѓани, а како резултат на задоцнетите...

Повеќе

ВИЦ ЗА СТРУМИЧАНИ, НЕ СЕ ЛУТЕЈТЕ, НАШИ СМЕ СИ

Повеќе

ЛОШО Е КОГА ВО ВАКВИ ВРЕМИЊА ЗАВИСИМЕ ОД ВАКВИ ЛУЃЕ СО ВАКВИ РАЗМИСЛУВАЊА

Повеќе

ЗАРЕМ ОВА НА НИКОЈ НЕ МУ ТЕКНАЛО: Си-Ен-Ен: Се спасуваат заболени од Ковид-19 доколку лежат на стомак

Американски лекари откриле дека доколку заболени од коронавирус лежат на стомак, тоа може да им го спаси животот, јави Си-Ен-Ен, додавајќи дека со т...

Повеќе

Градоначалникот на Гази Баба, Георгиевски за инцидентот во Ченто: Немам надлежност да ослободувам, менаџирав за да не дојде до ескалација

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски воизјава за ТВ 24објаснува дека вчера излегол на местото на протестот во Сингелиќ за да ја менаџира ...

Повеќе