Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ОВАА ГОДИНА Е БАКСУЗ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ОБЈАВИ ВИДЕО: Ви благодариме што ги почитувате мерките. Ќе успееме и ќе се заштитиме од коронавирусот, само ако секој од нас е многу внимателен и одговорен

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Граѓаните да ја преземат апликацијата „Стоп Корона“

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ДО СМРТ СЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ПОРАЗ: Милошоски смета дека избори во јуни или јули се здравствен ризик

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

„АЛКАЛОИД“ ДОНИРАШЕ 33.000 ЕВРА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР „ЗАГРЕБ“ ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ СЕГА НЕКА СМИСЛИ ВМРО ЗАМЕРКА И НА ОВА: ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА СДСМ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ПЛАТИТЕ ПО ОДЛУКАТА НА УСТАВЕН, ЗА КОЈА ВЕЛАТ ДЕКА Е СРАМНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Одлуката на Уставен е скандалозна и ја поткопува солидарноста во земјата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Пивара Скопје во партнерство со Grouper.mk започнува иницијатива за поддршка на угостителските објекти

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЅВЕРСТВАТА ОД ВОЈНИТЕ ВО ЕКС ЈУ И ДЕНЕСКА НОСАТ ТРАУМИ: БОСАНЦИТЕ, СРБИТЕ И ХРВАТИТЕ ВРШЕЛЕ СИЛУВАЊЕ НА ВОЈНИЦИ ВО ЛОГОРИТЕ, ЧЕСТО ГИ ТЕРАЛЕ ДА ИМААТ СЕКС МЕЃУ СЕБЕ БРАЌА, ТАТКО И СИН...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Шилегов: Без оглед на одлуката на Уставниот суд разликата од мојата плата до 14.500 денари ќе ја уплатам за борба против епидемијата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЌЕ ИМА ПРОТОКОЛ ЗА СВАДБИТЕ КАКО ЌЕ СЕ МЕСТАТ МАСИТЕ И КАКО ЌЕ СЕДАТ ГОСТИТЕ ПО КОРОНАКРИЗАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 47-тата седница на Владата: За првомајските празници, во петок, сабота и недела, ограничувањето на движењето почнува во 14:00 часот; Обезбедени 50 милиони евра заем од Светска банка за исплата на плати за работниците во приватниот сектор; Уште на 377 компании со 2.735 вработени им се одобрени бескаматни кредити во вкупен износ од 2,5 милиони евра; Интервентна мерка во износот од 3 денари по килограм за продадена зелка во периодот од 5 април до 5 мај 2020 година

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БЕСРАМНО СИ ГИ СПАСИЈА ПЛАТИТЕ ВО ВРЕМЕ НА НАЈГОЛЕМА КРИЗА, МИСЛАТ САМО НА СЕБЕ: ОВА Е ГЛАДНИОТ УСТАВЕН СУДИЈА САЛИ МУРАТИ СО МЕСЕЧНА ПЛАТА ОД 100 000 ДЕНАРИ ПЛУС ДНЕВНИЦИ И ДОДАТОЦИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ ЗАБЕГАНИ: ЗОШТО ОД ГЛАДНИ ЛУЃЕ ДА СТАНЕМЕ НАРОДСКИ КАЖАНО УШТЕ ПОГЛАДНИ, ПРАША ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УСТАВНИОТ СУД САЛИ МУРАТИ, КОЈ ИМ ГИ ВРАТИ ЦЕЛИТЕ ПЛАТИ НА СУДИИТЕ И НА ПРАТЕНИЦИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АМНЕСТИРАНИОТ ТЕРОРИСТ БЕТМЕН ВЕЛИТ ДАВА НАСОКИ НА ТЕПАЧИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе