Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БРАВО, ЌЕ НЕ БИДЕ КАКО ЗЕМЈА: Расте бројот на граѓани кои го донираат повратот на ДДВ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА ПО ПОВОД 28 ГОДИНИ ОД МОНЕТАРНОТО ОСАМОСТОЈУВАЊЕ: Остануваме доследни на одржувањето на стабилноста на цените и на стабилноста на домашната валута!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Димитриевски ќе биде казнет со казна од 300 до 600 евра, бидејќи не седел на домашно лекување

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: Новинарот Адамчевски го победи вирусот: Лежев две недели на Инфективна, медицинските сестри се ангели чувари

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА РЕКОРДЕН БРОЈ ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОРОНА: Оздравени се 126 пациенти, потврдени 19 нови случи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1386, починати се 2 лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕРИЈАЛ ИСТРАЖУВАЧКА СТОРИЈА, ПРВ ДЕЛ: ШТО САКА ЗОРАН ВИТАНОВ СО ЛАЈКОНЕТ, ДА ВЕ ВОСКРЕСНЕ ИЛИ ДА ВИ ЈА ОДЕРЕ КОЖАТА?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: Јас сум левичар. До коска. Затоа што ги сакам луѓето. Toa ВМРОВЦИТЕ никогаш нема да го разберат!

*реклами ------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРИЛЕП: Нова успешна акција за дезинфекција на главните и споредните улици во сите 19 Урбани заедници во градот

Општина Прилеп реализираше уште една успешна акција во насока на преземање мерки против ширење на коронавирусот и заштита на јавното здравје...

Повеќе

ФРЧКО ВЕЧЕРВА ИЗВРШИ НЕНАЈАВЕН АТЕНТАТ НАД АПАСИЕВ: Овој ФАК ФЕЈС е пример за БУЛШИТИЗАЦИЈА на јавната академска сцена, ради типови како него, нацијата заглупува!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО ЗА АПАСИЕВ: Kако еден ваков шалабајзер воопшто има позиција во јавноста нешто да соопшти?

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ РЕШИ ДА НИ ГО УБЛАЖИ КАРАНТИНОТ - НАПИША КОЛУМНА ЗА КАРАКАМИШЕВА, АПАСИЕВ И СИЉАНОВСКА: Тоа е едно шупливо полу-знаење, една напудрена слаткоречивост, празна и повторлива во својата несигурност да ужас еден!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕФТОВ ЈА РАЗГЛАБА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА СО ПРОФЕСОР КОЈ СЕ ИСЕЛИЛ ВО БЕЛГРАД ПРЕД 30 ГОДИНИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Џамиите остануваат отворени - Реџепи повика да се празнува дома, верниците да ги почитуваат препораките

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ ГИ СЛУША ДАЦ И АЛЕКСАНДАР И УЖИВА - КОРОНА ЧАО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР - МАКСО Е ВИНОВЕН: Кумановскиот случај сличен на оној со директорката од кожната клиника

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе