Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

НИНО ТОДОРОВ УДРИ ПО АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: Ех да имавме сега вакцина против Корона, немаше да ни се случува овој ужас!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Кинеската амбасада донираше 30.000 евра на Министерството за здравство

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Истражување: Осум од десет верници избрале да останат дома за Велигден и за Рамазан Бајрам

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ДА СЕ СВИКА ИТНА СЕДНИЦА НА ПАРЛАМЕНТОТ

Демократскиот сојуз предлага Претседателот на државата, Владата и најмалку 20 пратеници, да побараат да се свика итна седница на Собранието на Репуб...

Повеќе

Директорката на битолската болница по новиот потврден случај на Ковид-19: Жално и срамно е да се собираат политички поени врз грбот на здравствените работници

ЈЗУ Клиничка болница-Битола денеска ги демантира и осуди информациите на социјалните мрежи во врска со третманот на пациенти и начинот на справување...

Повеќе

БОМБА НА ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ: ОВОЈ ВИРУС Е МНОГУ ЧУДЕН, ТЕЛОТО НЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ НЕГО, ИМУНИТЕТОТ КАКО ДА НЕ ГО НИ ПРИМЕТУВА ДОДЕКА ТЕЛОТО УМИРА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СТАНУВА ДРАМАТИЧНО ВО ЗЕМЈАВА: Постои можност премиерот Спасовски и министрите Филипче, Османи и Адеми да одат во самоизолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД КУМАНОВО: НОВИ 40 ЗАРАЗЕНИ МЕЃУ КОИ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ!

Повеќе

Првиот приватен универзитет – ФОН од денеска и официјално го менува своето име во Американски универзитет на Европа– ФОН ( American University of Europe - FON ), AUE- FON

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ: Со карантин или без ист ќе биде бројот на заразени, само што ќе изгубиме месеци во економски штети

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Филипче: Со отворање на две лаборатории ќе се елеминира долгото чекање на резултатите

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека во функција ќе бидат ставени двете дополнителни лаборатории, еднат...

Повеќе

НОВИНАРОТ ГАЈДОВ НА ТВ АЛФА: ЗОРАН ЗАЕВ ТРЕБА ДА ГО ОБЕСИМЕ НА ГОЛЕМ СПОМЕНИК ВО НЕГОВА ЧЕСТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СДСМ бара укинување на државната матура оваа учебна година

Во време кога се соочуваме со пандемијата на кроонавирусот, специфичните услови во кои се одвива образовниот процес, СДСМ смета дека не треба да има...

Повеќе

Азески: Акцизата е сериозна ставка за полнење на буџетот, цената на горивата моментално е многу ниска

Неосновани се реакциите против зголемувањето на акцизата на нафтените деривати, во моментов цената на горивата е многу ниска, рече во Топ Тема Бранк...

Повеќе

НАТО во Македонија формира тимови за одвраќање на кампањите на дезинформации од Русија

НАТО формира тимови за борба со хибридни закани во Северна Мaкедонија и Црна Гора, откако лажните вести и дезинформации на Русија и Кина зедоа голем...

Повеќе