Одберете локација на пристап

Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е
Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски со повишен тон довикувал навредливи зборови и спомнувал имиња и лични работи поврзани со семејството
Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник. Во работните денови,
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во вторникот му се јавил на својот пријател, премиерот на Словенија и лидер на нивната сестринска партија СДС, Јанез Јанша и денеска веќе стигнал првиот авион со заштитна опрема за зашата земја, како помош од Слов
Петре Шилегов важи за најбогат политичар со имотен лист тежок околу 1 милион евра. Повеќето од тоа се наследени станови од родители на сопругата, но голем дел е и заработено како адвокат, додека сопругата му е претприемач, има свои приватни градинк

КОРОНАТА НЕ СЕ ЗАПИРА: НОВИ 18 ЗАРАЗЕНИ, СЕГА БРОЈКАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКАЧИ НА 219!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градо...

Повеќе

ЗА НЕКОЛКУ ДЕНОВИ ПОЧНУВА ЛЕТНО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО, ЧАСОВНИЦИТЕ ПОМЕСТЕТЕ ГИ ЗА 1 ЧАС НАПРЕД

Повеќе

ПАНИКА ВО АНИМА МУНДИ: СТАРАТА КИНЕСКА МУДРОСТ ВЕЛИ ДЕКА ОВА КУЧЕ Е ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ СЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА!

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО СЛЕТАВМЕ: ТРЕБА ДА СМЕ ГОРДИ ШТО ГО ИМАМЕ НИКОЛА ДИМИТРОВ ЗА МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ, ТОЈ Е КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ВО СВЕТОТ НА ДИПЛОМАТИЈАТА!

Линк овде до легендарната изјава на Никола Димитров дадена пред месец време во Брисел кога пред новинарите изјави дека е време македонскиот авион да...

Повеќе

ДУРИ И НАЈГОЛЕМИТЕ ХЕЈТЕРИ НА ЗАЕВ ПРИЗНАВААТ ДЕКА ВЛАСТА ДОБРО СЕ СПРАВУВА СО КРИЗАТА: Јас би рекол дека никој човек со малку интелектуална искреност и чесност не може да каже дека нашите институции не се соочуваат добро, дури и изненадувачки добро со кризната ситуација!

Во колумна на Дојче Веле, најголемиот критичар на оваа власт признава дека власта одлично се справува со кризата со Корона: -Јас би рекол дека нико...

Повеќе

СРБИТЕ СЕ ПОКАЖАА ВО ПРАВО СВЕТЛО, КОГА Е НАЈТЕШКО РЕШИЈА ДА НИ ПОМОГНАТ!

Повеќе

КАКВА ГОЛЕМА БРУКА ПУКНА ВО ЈАВНОСТА - ВМРО ДПМНЕ СОГОЛЕНИ ДО ГОЛ ГАЗ: Уредбата за укинување на парите за партиите е готова, ВМРО-ДПМНЕ условува

Подготвена е уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои ...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ОБЈАСНУВА: ТЕСТОВИТЕ ЗА КОРОНА СЕ НАБАВЕНИ ПО 1200 ДЕНАРИ, ФОНДОТ ГИ ПЛАЌА ПО ДРГ МЕТОДА ПО ЦЕНА ОД 5000 ДЕНАРИ ОД ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВО КОЈА ЦЕНА СЕ ВКЛУЧЕНИ И ПЛАТИТЕ НА ВРАБОТЕНИТЕ И РЕЖИСКИТЕ СМЕТКИ ЗА ОБЈЕКТИТЕ

Почитувани, Во однос на објавениот текст на порталот А1.он со наслов: Државата тестирањето го плаќа три до четри пати поскапо од приватните бол...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МАНЧЕВСКИ НА ТВ 21: Ако излеземе брзо од кризата ќе ги надоместиме скратените плати

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски на гостувањето во емисијата „Клик плус“ на телевизија 21 зборуваше за економските мерки кои...

Повеќе

(ВИДЕО) СИМПАТИЧЕН МОМЕНТ НА ТВ 21 ДОДЕКА СЕ ВКЛУЧИ ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ ОД ДОМА, СИНЧЕТО ПОЗАДИ ГО ИСКОРИСТИ МОМЕНТОТ ДА ЈА ПОЗДРАВИ ПУБЛИКАТА

Повеќе

(ВИДЕО) Анѓушев: Ако не обезбедиме кредити и не ги спасиме фирмите и работните места ќе нема ни за плати во администрација, а не дали и колку да се намалат

Кочо Анѓушев, екс вицепремиерот за економија во владата на Зоран Заев вечерва за тв 21 рече дека од 3,7 милијарди евра како што е проектиран годинаш...

Повеќе

Анѓушев: Сега треба економијата да ја одржиме во живот да не ни умре, а после да ја лекуваме

Економијата сега треба да ја одржиме жива, па после кризата да ја лекуваме, смета довчерашниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев. -Исто...

Повеќе

БОГОЈЕСКИ ЗА ТЕСТОВИТЕ НА СИСТИНА: НЕ ЛИ Е СРАМНО ДА СЕ ПРАВИ БИЗНИС НА СМЕТКА НА ПАНИКАТА НА ГРАЃАНИТЕ?

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОНЧЕ И АЛЕКСО ОД ОХРИД СЕ ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРА НУКЛЕАРНА БОМБА: ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ПОРАДИ КОРОНА Е НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА, АКО НЕ СКРАТИМЕ ПЛАТИ ЌЕ НЕМА ПАРИ ЗА ЛЕКОВИ И ЗА ГОРИВО ЗА ВОЗИЛАТА ЗА БРЗА ПОМОШ!

- Дупката во буџетот поради кризата со Корона е над 2 милијарди евра, од каде ќе ги најдеме тие пари?!?! Затоа мора сите да го стегнеме ременот и да...

Повеќе