Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МУ ИЗРАЗИ СОЧУВСТВО НА АМЕРИКАНСКИОТ ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР ПОМПЕО ЗА 50-ТЕ ИЉАДИ ЖРТВИ ОД КОРОНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Прва жртва од коронавирус во фудбалот во Македонија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ: Се сеќаваме на најмрачниот ден во поновата историја на нашата држава, 27 април - порача Спасовски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОРАН ЗАЕВ СО МОЌЕН ФБ СТАТУС: Поминаа три години од крвавиот четврток - 27 април, кога за својот живот во Собранието се бореа пратеници, новинари, вработени во Законодавниот дом. Сценарио креирано со цел ВМРО-ДПМНЕ да ја задржи власта, во кое требаше да бидат убиени луѓе, да предизвикаат војна, да ја уништат иднината на државата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ МАЧАТ ДА ГО РАЗБЕРАТ ГЕРМАНСКИОТ ЗДРАВСТВЕН СИСТЕМ КАДЕ ПОСТОЈАТ НЕПРОФИТНИ ОСИГУРИТЕЛНИ КОМПАНИИ КОИ РАБОТАТ КАКО НЕВЛАДИНИ ХУМАНИТАРНИ ОРГАНИЗАЦИИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ: Ете што ни сервираат Мицкоски и Заев, по олабавувањето на полицискиот час, жесток политички час

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ: 211 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ДЕЛ ОД ТЕПАЧИТЕ И ДИВЈАЦИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ, ДОПРВА ЌЕ ИМ СЕ СУДИ НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФИНЕНШЛ ТАЈМС: Можно е вистинската бројка на починати од Корона во светот да е поголема за 60%!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ ДОСТОЈНО ГО ОДБЕЛЕЖА 27-МИ АПРИЛ: ВМРОВЕЦ КАЧЕН НА КРОВ НА КОЛА ПРЕД СОБРАНИЕ ПЦУЕШЕ ПО ФАМИЛИИТЕ НА ЗАЕВ, ПЕНДАРОВСКИ...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Совршено го разбирам гневот на Тричковски кој има потреба да рикне за да го извади бесот насобран во неговиот граден кош против една партија која нема абер од демократски и цивилизациски вредности!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ: ИМА МНОГУ ИЗМАМЕНИ ВО ЗЕМЈАВА ОД ШЕМАТА НА ВИТАНОВ, ЛАЈКОНЕТ НО СРАМ ИМ Е ДА ПРИЗНААТ ДЕКА СЕ ИЗМАМЕНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СКАНДАЛ ВО ОХРИД: ДОПИСНИЧКА НА МТВ ОД ОХРИД ИЗЛАЖАЛА ОХРИЃАНЕЦ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ДОМА ДА ДАДЕ ИЗЈАВА, ПОЛИЦИЈАТА ГО УАПСИЛА СРЕДЕ ИЗЈАВА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ КОЈ ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА 5Г, БИЛ ГЕЈТС, АНТИ ВАКСЕР ТЕОРИИ НА ИНТЕРНЕТ - ПРОДУЦЕНТОТ МОНИ ДАМЕСКИ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е 3-ТА ГОДИШНИЦА ОД НАСТАНИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ, ПОТСЕТУВАЊЕ НА КРВАВИОТ НАСТАН ОД ЛИЧНОТО СВЕДОШТВО НА НОВИНАРКАТА СТОЈАНОВСКА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВТОР ДЕЛ НА СЕРИЈАЛОТ ЗА ЛАЈКОНЕТ: ЗОРАН ВИТАНОВ И ХУБЕРТ ФРАЈДЛ СЕ СТРАШНО ДУО, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕГА НОВО СМИСЛИЛЕ ЗА ДА ВЕ УБЕДАТ ДА ИМ ДАДЕТЕ ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ЕВРА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе