Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БОМБА НА МАКТЕЛ - ТРЕТ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЛАЈКОНЕТ И ЗОРАН ВИТАНОВ: ДОЈДОВМЕ ДО ФИНАНСИСКИТЕ ИЗВЕШТАИ НА ЛАЈКОНЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА, ВО КОИ ИМА ИНДИЦИИ ЗА ТЕЖОК КРИМИНАЛ НО И ДЕКА СЕ РАБОТИ ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Фондацијата Отворено општество - Македонија обезбеди донација од дополнителни 1.260 хуманитарни пакети за кои во соработка со Црвениот Крст, ќе се дистрибуираат и ќе стигнат до домовите на над 5.000 граѓани од ромската заедница во 9 градови - Берово, Радовиш, Струмица, Кавадарци, Неготино, Кичево, Кочани, Штип и Велес

Повеќе

Борисов: Бугарија нема поблиска земја од Македонија, сите се бореле да живееме добро и заедно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Три години од крвавиот четврток, рана што уште не е затворена

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: АКО НАСЕДНЕВМЕ НА ПЛАНОТ НА ГРУЕВСКИ ПРЕД 3 ГОДИНИ, ДЕНЕСКА ЗЕМЈАВА НЕМАШЕ ДА ЈА ИМА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) РОМ ОД ШТИП СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОЛИЦАЕЦ МУ ДОШОЛ ДОМА ВО ДВОР И ГО МАЛТРЕТИРАЛ ПСИХИЧКИ И ФИЗИЧКИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЈАВНО ГО ИСКАРА НАЌЕТА: ЈА ЧУВ НЕГОВАТА ИЗЈАВА ЗА ПРВИ МАЈ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА КОЛЕГИТЕ МИНИСТРИ ДА НЕ СЕ ИСТРЧУВААТ СО ЛИЧНИ МИСЛЕЊА ЗА ТОА КОЛКУ ТРЕБА ДА ТРАЕ КАРАНТИНОТ, ТОА Е РАБОТА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, ОДЛУКАТА ЌЕ СЕ БАЗИРА НА СТРУЧНА АНАЛИЗА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Приведено лицето кое качено на автомобил пцуеше во центарот на Скопје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: КОЛЕГИ НОВИНАРИ, МИ ИДЕТЕ НА НЕРВИ СО ОВАА ПОЛИТИЧКА КОРЕКТНОСТ ЗА 27-МИ АПРИЛ, АБЕ КАКОВ КРВАВ ЧЕТВРТОК, ТОА БЕШЕ ЧИСТ НАПАД НА СОБРАНЕТО И НИШТО ДРУГО НЕМАШЕ ТАМО ДВЕ ЗАВОЈУВАНИ СТРАНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПРОКЛЕТИ ДА СЕ ВМРОВЦИТЕ! ИМ СЕ ПОКЛОНУВАМ ДО ЗЕМЈА НА СДСМ, СО ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ПОЛИТИЧКИ НАТПРЕВАРУВАШ Е КАКО СО МАЈМУНИ ДА ИГРАШ ФУДБАЛ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Петар Колев, претседател на ГДУ: Некој треба да преземе одговорност заради неисплатените мартовски плати на вработените во Институтот за јавно здравје

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГИ ПОКАЖА КАМЕЊАТА СО КОИ БИЛ ПОГОДЕН ПО ГЛАВА НА 27-МИ АПРИЛ: ГОРАН МИСОВСКИ И ОДГОВОРИ НА ДАФИНА СТОЈАНОВСКА ОД ВМРО ДПМНЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете како изгледаат затворите во Германија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДЕН КОГА БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ Е ПОГОЛЕМ ОД НОВО ЗАБОЛЕНИТЕ И ПОЧИНАТИТЕ: Оздравени се 53 пациенти, потврдени 13 нови случи на ковид 19, вкупната бројка на дијагностицирани 1399, починати се 4 лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

О ГОСПОДЕ БОЖЕ, ОВАА ЖЕНА Е НОСИТЕЛКА НА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ А ГИ СЛАВИ УБИЈЦИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе