Одберете локација на пристап

- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ВМРО СЕ ПЛАШИ ОД ИЗБОРИ, ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ РАБОТАТ КАКО ЛУДИ, ДРЖАТ ЛЕКЦИЈА ПО РАБОТЛИВОСТ И ДОМАЌИНСКО МЕНАЏИРАЊЕ СО ПАРИТЕ НА НАРОДОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Општина Тетово започна со дистрибуција на 15.000 пакувања заштитни маски, нараквици и информативен материјал, како конкретна мерка за борба против ширењето на #ковид19 во општина Тетово

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ИМА ЛИ ПОСМЕШНО НЕШТО ОД ВМРОВЕЦ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ ВО СВОЈ ПОЗНАТ СТИЛ: А бре режимлии, не ви се виновни Заев и СДСМ што не ве сака народот!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Синдикати: Успехот е заеднички, Владата ја смени Уредбата за субвенционирање на плати

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Николовски: Изборите треба да се одржат веднаш штом се стабилизира епидемијата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче за Телма: Датум за избори само кога Комисијата за заразни болести ќе го одобри тоа, здравјето на граѓаните е над се

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ УСПЕА ДА ВРАТИ БЛИЗУ 4000 НАШИ СОГРАЃАНИ ЗАГЛАВЕНИ ПО ЦЕЛ СВЕТ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

АПСУРД ВО СТРУМИЦА: Панихиди за убиените студенти прават внуците на убијците!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

5-ТИ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЗОРАН ВИТАНОВ И ЛАЈКОНЕТ - ВИТАНОВ СЕ ИСПОВЕДАШЕ: Школските другари од Струмица не сакаат да пијат со мене кафе, сум правел пирамида, сум се глупирал, ама ич не ги рецкам, од симпатии не се живее!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ЊУЈОРК ТАЈМС ОД 1930-ТА: Македонскиот народ радосен што бугарската влада ја забрани ВМРО, поради огромните давачки и терор врз населението!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Ѓоргиев: Гоце Делчев гине за Македонија и не може да го одвоите од македонскиот народ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Јовановиќ: Наќе Чулев да се разреши со отсјај на светлината и да се постави некој нормален

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски за Малески: Не ми требаат луѓе кои велат – да, шефе, ти си најдобар, нема подобар од тебе

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ОЗДРАВУВА: Денеска оздравени се 45 пациенти, потврдени се 15 нови случаи на ковид 19, вкупната бројка на дијагностицирани 1506, почина 1 лице

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе