Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ОБЈАВИ ВИДЕО: Ви благодариме што ги почитувате мерките. Ќе успееме и ќе се заштитиме од коронавирусот, само ако секој од нас е многу внимателен и одговорен

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Граѓаните да ја преземат апликацијата „Стоп Корона“

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ДО СМРТ СЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ПОРАЗ: Милошоски смета дека избори во јуни или јули се здравствен ризик

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

„АЛКАЛОИД“ ДОНИРАШЕ 33.000 ЕВРА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР „ЗАГРЕБ“ ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ СЕГА НЕКА СМИСЛИ ВМРО ЗАМЕРКА И НА ОВА: ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА СДСМ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ПЛАТИТЕ ПО ОДЛУКАТА НА УСТАВЕН, ЗА КОЈА ВЕЛАТ ДЕКА Е СРАМНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Одлуката на Уставен е скандалозна и ја поткопува солидарноста во земјата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Пивара Скопје во партнерство со Grouper.mk започнува иницијатива за поддршка на угостителските објекти

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЅВЕРСТВАТА ОД ВОЈНИТЕ ВО ЕКС ЈУ И ДЕНЕСКА НОСАТ ТРАУМИ: БОСАНЦИТЕ, СРБИТЕ И ХРВАТИТЕ ВРШЕЛЕ СИЛУВАЊЕ НА ВОЈНИЦИ ВО ЛОГОРИТЕ, ЧЕСТО ГИ ТЕРАЛЕ ДА ИМААТ СЕКС МЕЃУ СЕБЕ БРАЌА, ТАТКО И СИН...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Шилегов: Без оглед на одлуката на Уставниот суд разликата од мојата плата до 14.500 денари ќе ја уплатам за борба против епидемијата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЌЕ ИМА ПРОТОКОЛ ЗА СВАДБИТЕ КАКО ЌЕ СЕ МЕСТАТ МАСИТЕ И КАКО ЌЕ СЕДАТ ГОСТИТЕ ПО КОРОНАКРИЗАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 47-тата седница на Владата: За првомајските празници, во петок, сабота и недела, ограничувањето на движењето почнува во 14:00 часот; Обезбедени 50 милиони евра заем од Светска банка за исплата на плати за работниците во приватниот сектор; Уште на 377 компании со 2.735 вработени им се одобрени бескаматни кредити во вкупен износ од 2,5 милиони евра; Интервентна мерка во износот од 3 денари по килограм за продадена зелка во периодот од 5 април до 5 мај 2020 година

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БЕСРАМНО СИ ГИ СПАСИЈА ПЛАТИТЕ ВО ВРЕМЕ НА НАЈГОЛЕМА КРИЗА, МИСЛАТ САМО НА СЕБЕ: ОВА Е ГЛАДНИОТ УСТАВЕН СУДИЈА САЛИ МУРАТИ СО МЕСЕЧНА ПЛАТА ОД 100 000 ДЕНАРИ ПЛУС ДНЕВНИЦИ И ДОДАТОЦИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ ЗАБЕГАНИ: ЗОШТО ОД ГЛАДНИ ЛУЃЕ ДА СТАНЕМЕ НАРОДСКИ КАЖАНО УШТЕ ПОГЛАДНИ, ПРАША ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УСТАВНИОТ СУД САЛИ МУРАТИ, КОЈ ИМ ГИ ВРАТИ ЦЕЛИТЕ ПЛАТИ НА СУДИИТЕ И НА ПРАТЕНИЦИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АМНЕСТИРАНИОТ ТЕРОРИСТ БЕТМЕН ВЕЛИТ ДАВА НАСОКИ НА ТЕПАЧИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ ВО СЕЛАТА ВО ПРИЛЕП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе