Одберете локација на пристап

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Изградбата на п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Директо
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ако неш
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нова предизборн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Техничк
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Фото: Б.
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Требаше
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Фронтлајн од не
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Согласно изборн
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-52, Куманово-2, Штип-1, Тетово-14, Велес-2, Гостивар-2, Кочани-1, Пробиштип-1 и Кратово-1.
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Погледнете го в
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ова е Заир Селм

Видео на СЗО: Како се пренесува корона вирусот и како да се заштитите

Повеќе

Филипче кон здравствените работници: Откажете ги приватните патувања, драгоцени сте во овие моменти!

Апел за откажување на приватните патувања на здравствените работници дојде од министерот за здравство, Венко Филипче. „Сакам да упатам апел к...

Повеќе

ФОТО КОЕ КАЖУВА СЕ!!!

МИЦКО ПОТПИШУВА КОАЛИЦИСКИ ДОГОВОР, ОД ЛЕВО ЧОВЕКОТ АМНЕСТИРАН ЗА 27-МИ АПРИЛ, ВЕЧЕН ЗАГАР НА ЅИНГО, ОД ДЕСНО ДРУГАРЧЕТО НА СРПСКИОТ АГЕНТ ЖИВАЉЕВИЌ...

Повеќе

Реакција: Општина Ѓорче Петров не криела дека имало деца и наставници што патувале во Италија

Во текот на вчерашниот ден од страна на веб порталотwww.fokus.mkе објавен текст со наслов „Училиште од Ѓорче Петров 17 дена „крие“...

Повеќе

И ОРДАНОВСКИ СЕ КРСТИ: Во петката „тепачот“ Дурловски ќе се натпреварува со тепаната Шекеринска

-Нема да има друга значајна тема на овие избори, освен проверката дали оваа историја ќе се повтори? И тоа со веќе остварените ветувања од рефе...

Повеќе

ШЕФОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА, АЗЕСКИ: АКО НЕ УМРЕМЕ ОД КОРОНА, ЌЕ УМРЕМЕ ОД ГЛАД ОД ЕКОНОМСКАТА КРИЗА КОЈА СЛЕДУВА!

Повеќе

НАРЕДБА ОД ВЛАДАТА: Задолжителна самоизолација на патниците и препорака да не се патува во 19 земји (инфографик)

Министерството за здравство објави листа со 19 земји со среден и висок ризик за патување поради присуството на корона вирусот на нивната т...

Повеќе

НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАМЕ ОВОЈ БИСЕР: Околу 150 вреќи пластични шишиња исчистени од брегот на Охридското Езеро

Околу 150 вреќи пластични шишиња, остатоци од друга пластична и картонска амбалажа и други видови цврст отпад, денеска биле подигнати од крајбрежјет...

Повеќе

Листите на ВМРО ДПМНЕ како да ги правеле Грујо и Миленко мртви пијани у некоја кафана у Будимпешта!!!

Двајца обвинети од СЈО, Антоњо Милошоски и Игор Јанушев. Антоњо го слушавме како си нарачувал судски пресуди за својот татко. Лидерот на ордата што...

Повеќе

МОЖЕА ДА СТАВАТ ДРУГИ ПОЗВУЧНИ ИМИЊА, НО ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО СЕ ТИПОВИТЕ КАКО САФЕТ БИШЕВАЦ ДРАГОЦЕНИ ЗА ВМРО ДПМНЕ?!

Не е толку Сафет Бишевац битен политички за да се најде на чија и да било партиска листа. Има многу пославни јавни личности од него, кои можат да повл...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКАВА КОАЛИЦИЈА ЗАСТАНА ЗАД СДСМ, ОВА Е ЦУНАМИ КОЕ ЌЕ ГАЗИ ВМРОВЦИ!

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ОВА СЕГА ЌЕ ИМ ГО ОБЈАСНИ НА ВМРОВЦИТЕ: Еве како Бишевац ја поздрави промената на името и како го фалеше Заев

Вмровци го постираат Сафет, патем. Сега е нивен проблем. Еве не знам како Мицкоски ќе му објаснува на членството зошто кандидирал човек кој го позд...

Повеќе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ РАСПАЛИ ПО ЈАНУШЕВ ЗА МИЛОШОСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ, НО ЈАНУШЕВ ИЗБЕГА ОД ПРЕСОТ!

Генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска одговараше на новинарски прашања видно нервозен и испотен, најверојатно заради типо...

Повеќе

СЦ „Борис Трајковски“ нема да работи во наредните 14 дена

– Спортскиот центар „Борис Трајковски” нема да работи во наредните 14 дена. Во соопштението на СЦ „Борис Трајковски&rd...

Повеќе

ОВА ТРЕБА СИТЕ ДА ГО ЗНААТ: Листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус

На веб страницата на Министерството за здравство:http://zdravstvo.gov.mk/korona-virus/ е поставена листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ...

Повеќе