Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

МАФИЈАТА ДОЖИВЕА УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ: Рахилка Стојковска која со Јово ослободуваше големи мафијашки ѕверки, правосилно разрешена од врховна судијка!!!

Укинувањето на притворот на сега веќе осудениот бизнисмен Сеад Кочан во 2017 година, додека тој беше во бегство, ја „зеде“ својата втора...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: ВО ПРИЛЕПСКО СЕ ИНВЕСТИРАНИ ОКОЛУ 100 МИЛИОНИ ЕВРА!

Повеќе

ВЛАДАТА ВОВЕДЕ НЕФОРМАЛЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ЗЕМЈАВА: Полицијата ќе им укажува на поголеми и помали групи на луѓе да се разидат дома!

Полицијата од денеска има задолжение доколку забележи поголема група луѓе на едно место, да им укаже дека не треба тоа да го прават. Ова го соопшти ...

Повеќе

КАКОВ МОНСТРУМ СЕ КРИЕ ВО ДУШАТА НА ОВОЈ ЧОВЕК - ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА НОСИТЕЛОТ НА ПАРТИСКА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ, ДУРЛОВСКИ: ВЛЕГОВМЕ ВО СОБРАНИЕ ДА ТЕПАМЕ И УБИВАМЕ ЗАТОА ШТО ЈА САКАМЕ ДРЖАВАТА, ПАК БИ ГО НАПРАВИЛЕ ТОА АКО ЗАТРЕБА!

Шокантни изјави на екс водачот на Заедничка Македонија и носител на партиска листа на ВМРО ДПМНЕ, Дурловски. Ниту тронка каење, ниту тронка жал за т...

Повеќе

ВЕРНИЦИ, ГОСПОД ВИ ГИ ПРАТИ ЛЕКАРИТЕ ДА ВИ ПОМОГНАТ И ДА ВЕ СПАСАТ, ПОМОГНЕТЕ МУ НА ГОСПОД ДА ВИ ПОМОГНЕ, СЛУШАЈТЕ ГИ ЛЕКАРИТЕ, ПАУЗИРАЈТЕ ОД ОДЕЊЕ ВО ЏАМИЈА И ЦРКВА ДОДЕКА ДА ПОМИНЕ ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА

И покрај забраната за јавни и приватни собири џамиите и црквите сепак засега остануваат отворени, а верниците од муслиманска вероисповед денеска не ...

Повеќе

ДВАЈЦА АЛЖИРЦИ НАПРАВИЛЕ ВИСТИНСКИ ХАОС ВО СКОПЈЕ: Украле „клио“, бегале, удриле во полициски џип и жардинера па скокнале во Вардар

На 13.03.2020 во 03.40 часот на бул.„Јане Сандански” во Скопје, патничко возило „рено клио”, со велешки регистарски ознаки, ...

Повеќе

ОЈО ОЦЕНИ ДЕКА ЛИЛА ГИ ВРАТИЛА ПАРИТЕ НА ВРЕМЕ И НЕ НАНЕЛА ШТЕТА НА ДАН МАК: ОТФРЛЕНА КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ЗА ИЗМАМА ПРОТИВ ЛИЛА ФИЛИПОВСКА!

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против водителката Лила Стојановска, a која ја поднесе градежната фирма „Дан-Мак“. Од компа...

Повеќе

Дебар затворен со полициски барикади, територијата во изолација

ФОТО: ТВ 21 Согласно владината одлука за спроведување на мерките за спречување на ширењето на корона вирусот и воведување кризна состојба во општин...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Утре ќе се разгледува можноста за затворање на моловите

Комисијата утре ќе ја разгледа можноста за затворање на моловите со цел спречување на ширење на корона вирусот. Ова го истакна министерот Венко Фили...

Повеќе

Владата побара претседателот Пендаровски да одлучи за број на армиски единици кои ќе се вклучат во справување со кризната состојба

Поради спречување на внесување и ширење на коронавирус COVID-19, Владата го усвои предлогот на Управувачкиот комитет за координација и управувањ...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНГРЕДНА СОСТОЈБА И ГО ПОВИКА НА ПОМОШ МОЌНИОТ ПРИВАТЕН СЕКТОР ЗА ДА СЕ СПРАВИ СО КОРОНА ВИРУСОТ, СО ПОМОШ НА ГИГАНТОТ GOOGLE СИТЕ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ ВО ЛАБОРАТОРИИ ПОД ПРИНЦИПОТ НА DRIVE TROUGH!

Повеќе

ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА МУ СЕ ПРИДРУЖИ НА СДСМ ВО БИТКАТА ЗА ЗЕМЈАТА ДА ОСТАНЕ НА ПРАВ ПАТ УШТЕ 4 ГОДИНИ

Станавме дел од Коалицијата „Можеме“. Оценувајќи дека не е време за идеолошки натпревар и поделби на проевропските сили во земјава, а с...

Повеќе

МАНЧЕВСКИ: НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕМЕ ДА ИСПРАЌАМЕ СМС ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ ЗА ДА ГИ ИНФОРМИРАМЕ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

- Голем број од услугите на администрацијата граѓаните може да ги најдат на порталот е-услуги, а исто така наскоро ќе почнеме да праќаме и СМС порак...

Повеќе

Владата донесе Одлука за мерки за спречување на внесување и ширење на Коронавирус COVID-19 со која сите нејзини мерки добиваат правна основа за нивно спроведување

Владата на Република Северна Македонија на својата 17-та седница го разгледа Записникот од состанокот на Координативното тело за прибирање и размена...

Повеќе

Вo понеделник седница на Советот за национална безбедност за состојбата со коронавирусот, Пендаровски вели дека не е крај на свет ако се одложат изборите за месец - два

Претседателот Стево Пендаровски за в понеделник свикал седница на Советот за национална безбедност со стандардниот состав ќе присуствуваат и м...

Повеќе