Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

Влада: Партијата ВМРО-ДПМНЕ не ја кажува вистината, рестораните во државните институции сè уште не работат, а она што нема да се реализира нема ни да се плати

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЈА УБИВМЕ КОРОНАТА ВО ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА САМО 5 НОВОЗАРАЗЕНИ, 95 ОЗДРАВЕНИ, ЗА ЖАЛ И 2-ЦА ПОЧИНАТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: Околу 10 милиони евра инвестираме за подобрување на условите за живеење преку изградба и реконструкција на водоводи и каналзаиции

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО НАРОДЕ: 6.000 граѓани досега ги донирале парите од ,,Мој ДДВ‘‘, собрани 100 000 евра донација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

6-ТИ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЗОРАН ВИТАНОВ И ЛАЈКОНЕТ - ВОЛК ВО ЈАГНЕШКА КОЖА: Тој се преставува како хуманитарец кој вас ве води кон финансискиот рај?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛ: Саше, Теута ги прави улиците само накај Шара, во градот коли и нозе искршивме нема абер од нов асфалт!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Почитувани медиуми, на Меѓународниот ден на слободата на медиумите, ви упатувам искрени честитки и огромна благодарност за вашиот влог во справување со борбата со ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: СУДИИТЕ ПОКАЖАА ДЕКА НИЕ КАКО НАРОД НЕМАМЕ ЧУВСТВО ЗА ЗАЕДНИШТВО, ЗА ОПШТО ДОБРО, САМО НА СЕБЕ МИСЛИМЕ, ЗАТОА ПОСЛЕДНИ ДРЖАВА СМЕ НАПРАВИЛЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: НИКОЈ ВО ЗЕМЈАВА НЕ САКА ДА БИДЕ КАКО АТИЏЕ, ПОЛА ДА ЗАДРЖИ ЗА СЕБЕ ПОЛА ДА ДАДЕ НА ДРУГИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВО ВАРДАР СЕ ПОСТАВУВААТ ТЕМЕЛИТЕ ЗА МОСТОТ ОД АЕРОДРОМ КОН КЕРАМИДНИЦА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФОТО АЛБУМ: ВМРО НА ВЛАСТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ КАКВА УЖАСНА СТАРОСТ ВЕ ЧЕКА АКО ПОРАДИ СЕБИЧНОСТ, МРЗЛИВОСТ НЕМАТЕ СВОИ ДЕЦА ИЛИ НЕ СТЕ ПОСВОИЛЕ, ЌЕ СЕ МАЧИТЕ КАКО НАЈГОЛЕМ ГРЕШНИК НА СТАРИ ГОДИНИ, НИКОЈ НЕМА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ВАС

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е ЦАР: ВМРОВЦИТЕ ГО ПЛУКАА, ГО ИСМЕЈУВАА, А ТОЈ ГИ ЗАМОЛЧЕ СО НОВ БУЛЕВАР СО 6 ЛЕНТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ТЕУТА НЕ ЗАПИРА: Реконструкција на локалниот пат Тетово-Бродец (преку месноста Бањиче)

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

И ПОКРАЈ ГОЛЕМАТА КРИЗА, ВЛАДАТА ОБЕЗБЕДИ ПАРИ: Од понеделник исплата на паричната помош од социјална и детска заштита

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе