Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

ЈОВАНОСКИ: СО ТОА ШТО ЈА ПОВИКАВ НА ПОМОШ АРМИЈАТА НЕ САКАВ ДА ГИ ИСПЛАШАМ ПРИЛЕПЧАНИ, ТУКУ САКАВ АРМИЈАТА СО СИГУРНОСТА И ПОЧИТТА КОЈА ЈА УЖИВА ДА НИ ПОМОГНЕ ДА ВОВЕДЕМЕ РЕД ПРЕД БАНКИТЕ И МАРКЕТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ШИЛЕГОВ: КАРАНТИНОТ ГРАЃАНИТЕ ГО КОРИСТАТ ЗА ДА ЗАЧИСТАТ ПО ДОМА ПА КВАНТИТЕТОТ НА ЃУБРЕ КОЈ ГО СОБИРАМЕ ДНЕВНО Е ЗГОЛЕМЕН 2,5 ПАТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОСТО Е НЕВЕРОЈАТНО ДЕКА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ИМАЛ САМО 24 ГОДИНИ ДОДЕКА ГИ ДРЖЕЛ ОВИЕ ЖЕСТОКИ ГОВОРИ ВО 90-ТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРКА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА ТРАМП: ШТО ПРАВЕШЕ ЦЕЛ МЕСЕЦ ОД 15-ТИ ФЕВРУАРИ ДО 15-ТИ МАРТ КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ СПРЕМИ ЗЕМЈАТА ЗА ТОА ШТО НИ СЕ СЛУЧУВА, НАРОДОТ УМИРА МАСОВНО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ХАОС ВО АМЕРИКА - ИМ СЕ СЛУЧУВА НАШИОТ 27-МИ АПРИЛ: ТРАМП ГИ ПРАТИ СВОИТЕ ФАНОВИ СО ОРУЖЈЕ ДА ИМ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ДЕМОКРАТИТЕ ГУВЕРНЕРИ ВО ДРЖАВИТЕ МИЧИГЕН, ВИРЏИНИЈА, МИНЕСОТА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ МАКЕДОНЕЦ, МИЛИОНЕРОТ ОД САД, ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ НЕ ДАЛ 3 МЕСЕЦИ ПЛАТА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЖИТО ПРИЛЕП!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот на собранието, Талат Џафери за Велигден

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Кинеската помош пристигна на скопскиот аеродром, во неа над пет илјади тестови за Ковид-19, 5000 заштитни одела, 30.000 заштитни медицински маски (вклучително 10,000 N95 и 20.000 хируршки маски), 10.000 медицински очила, 20.000 пара ракавици, 10.000 парчиња за заштита за чевлите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 44-та седница на Владата: Задолжително носење лична заштитна опрема за граѓаните во Куманово, Тетово и Прилеп; Исплатата на пензиите ќе се спроведува организирано според висината на пензијата и ќе започне на 27 април; 492 милиони денари за микро, мали и средни компании од компензационите фондови

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) САТЕЛИТИТЕ НА ЕЛОН МАСК ПРЕДИЗВИКАА ПАНИКА ВО ЗЕМЈАВА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНАТА ПОДЕЛИЈА 150 ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ВО ПРОБИШТИП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Нова бескаматна кредитна линија за фирмите погодени од коронавирусот во износ од 8 милиона евра

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДОЦНА ВЕЧЕРВА СВЕТСКИТЕ ЅВЕЗДИ ЌЕ ПРАВАТ БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ВО ЖИВО НА ЈУТУБ, ТВИТЕР, ФЕЈСБУК...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОРОНА КРИЗА - УДАРА НА ЏЕПАРАЦ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Општина Бутел и Невладината Организација Извор, поделија 150 пакети со основни намирници на 150 социјално загрозени семејства на територија на Општина Бутел

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе