Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ШОКАНТНО: ВО НОВИОТ СТАТУТ НА ВМРО ДПМНЕ, СЕКАДЕ Е ИЗБРИШАНО ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ХАХА, МНОГУ Е ЈАК МАЛИОВ: АПАСИЕВ НАЈАВУВА ВЛАДА НА ВМРО, БЕСА, АЛИЈАНСА И ДПА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ЕДНО МЕТРО ВИСОКИОТ И 50 КИЛА ТЕШКИОТ АПАСИЕВ ЈА ИЗВАДИ ОД ПАМЕТ ЈАВНОСТА: ЗА 24 ЧАСА ЌЕ ПОЧНАМ ДА ИДАМ ПО ДОМОВИ И ЌЕ УБИВАМ ЧЛЕНОВИ НА СДСМ КОИ МИ СЕ ЗАКАНУВААТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОДЕКНА ВО ЈАВНОСТА: ЧУЛЕВ СИ ЗАМИНУВА ОД МВР СО СКАНДАЛ, ЈА ИЗЛАЖА ЈАВНОСТА - Според неофицијални информации на „360 степени“, „најстрогата дисциплинска мерка“, која всушност министерот Чулев ја прифатил за својот советник кој нападна полициски началник, е 15 отсто помала плата во следните 6 месеци

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ОТКАКО ПУКНА БРУКА ВО МЕДИУМИТЕ, ДЕНЕСКА ЧУЛЕВ ГО СУСПЕНДИРАЛ СВОЈОТ СОВЕТНИК КОЈ СЕ ТЕПАШЕ ВО ТЕТОВО, ОТКАКО ПРЕТХОДНО ГО ВРАТИЛ НА РАБОТА И ГО КАЗНИЛ САМО СО 30% ОД ПЛАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ЈАКО: САШО ПАНГОВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ СЕ ЈАВУВА ВО УТРИНСКА ЕМИСИЈА И ЈА ЗАФРКАВА ВОДИТЕЛКАТА ЗА ТОА ШТО РЕКЛА БАБА МУ ПРЕД ДА ЈА ЗАТРИПА ЗЕМЈОТРЕСОТ 63-ТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Мијалков: Никој од семејството не стои зад нападот на Златев, ова е хајка на Мицкоски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ЗАШТИТА НА НОВИНАРИТЕ ЗА ОБЈЕКТИВНО ИНФОРМИРАЊЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ СЕ ИЗВИНИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ ПРЕД ДАНОЧНИОТ ШАЛТЕР НА ГРАД СКОПЈЕ ПРИ ШТО ВРАБОТЕН СЕ ДЕРЕШЕ НА ПОСТАРА ГОСПОЃА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Талат Џафери примен на Инфективната клиника, имал пневмонија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ЏЕВАТ ИСЕНИ: Да бидам јасен и дециден, во животот еднаш си Социјал демократ и остануваш секогаш Социјал демократ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Здружението на новинарите на Македонија ги осуди заканите кон новинарите Мирослава Бурнс од Слободен печат и Љупчо Златев од Лидер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------...

Повеќе

СИЉАНОВСКА ПО ЌУЛАФКОВА И ЛЕВИЦА, ГИ БРАНИ И КОМИТИ: НЕМА НИШТО СТРАШНО ВО ПАРОЛАТА ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА, ПА ТОА Е ФИГУРАТИВНО, КОМОРИТЕ СЕ ДАЛЕКУ ДУРИ ВО АУШВИЦ ЗА ТАМО ВИ ТРЕБА 3 ДЕНА СО ВОЗ, ПОЛА ПО ПАТ ЌЕ ВИ СЕ РАЗБЕГААТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДУА ЛИПА ИМ ПОРАЧА НА АМЕРИКАНЦИТЕ: МОРАТЕ ДА ПРОБАТЕ АЈВАР, ТОА Е НАЈВКУСНОТО НЕШТО НА СВЕТОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

МАНЧЕВСКИ: ВЧЕРА СОВЕТНИЧКАТА НА МОЈАТА ЗАМЕНИЧКА ОД ВМРО ДПМНЕ ДРЖЕШЕ ПАРТИСКИ ПРЕС ВО РАБОТНО ВРЕМЕ СО ШТО ГО ПРЕКРШИ ЗАКОНОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе