Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

Од 49-тата седница на Владата: Започна постапката за прогласување на Шар Планина за Национален парк и за Осоговски Планини за заштитено подрачје од 5-та категорија; Треба да се отфрли иницијативата за оценување на уставноста на Уредбата за прашања поврзани со изборниот процес како неоснована; Донесени Уредбите за основно, средно и високо образование;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Владата на Републик...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ОЧИЛА ЗА ЧИТАЊЕ НА ТВ 24, ЗА КОРОНАТА ВЕЛИ: Си ја запознав жената и децата, трчајќи по политиката сме се одалечиле...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Заев се појави со очила з...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Обидот на Чулев и ВМРО-ДПМНЕ да спречат хуманитарна помош потсети на режимот, не ја разбираат солидарноста

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Граѓаните на Струмица и ц...

Повеќе

СЕ БЛИЖИ КРАЈОТ НА КОРОНАТА ВО ЗЕМЈАВА: Денеска потврдени 8 нови случаи на ковид 19, оздравен е 21 пациент, почина 1 лице

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани, Минист...

Повеќе

ЕКОНОМСКИОТ СОВЕТНИК НА ПРЕМИЕРОТ, БИТИЌИ: На два дена пред истекот на рокот 12.480 компании аплицираа за мерката финансиска поддршка за исплата на платите, на компаниите до април им е вратен ДДВ во износ од 145 милиони евра, што е за 16,7% повеќе од истиот период лани и создадовме услови да се сочуваат работните места и основа за рестарт на нашата економија по завршувањето на кризата

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дванаесет илјади четирист...

Повеќе

Амбасада на САД со видео во кое персоналот говори за искуствата со македонскиот јазик: Македонски, нема проблем!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кон одбележув...

Повеќе

Владата ја прифати оставката на Ден Дончев, поднесена од здравствено - семејни причини

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Директорот на Фондот за з...

Повеќе

РЕВОЛУЦИОНЕРНО ОТКРИТИЕ: Медицинскиот канабис би можел да помогне во борбата против ковид-19

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Податоците соби...

Повеќе

ЃУБРИЊА БЕЗ ГРАМ ОСЕТ: ВМРО-ДПМНЕ организира навивачки групи за да шири поделби и тоа на гробот на Гоце Делчев

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На големиот...

Повеќе

КОМЕДИЈА: КАТИЦА ЈАНЕВА МУ ПОДНЕЛА ТУЖБА НА БОКИ 13 ЗАШТО НЕОВЛАСТЕНО ЈА СНИМАЛ ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ СО ПАРИ НА МАСАТА

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јанева го тужи Боки 13 ...

Повеќе

Џорџ и Амал Клуни се разведуваат поради животот во изолација, развод „тежок“ 500 милиони долари?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ФОТО: Профимедиа ...

Повеќе

НОВ АСФАЛТ ЗА ТЕОДОСИЈ ГОЛОГАНОВ КАЈ КЛУБ НА ПРАТЕНИЦИ И РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛЕЗОТ ВО СКОПЈЕ КАЈ АВТОКОМАНДА, НАЈАВИ ШИЛЕГОВ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Град Скопје заврши со и...

Повеќе

НОВИНАРОТ НА КАНАЛ 5 СЕ СПАСИ, НО ПОЧИНА ТАТКО МУ: ЈА ДОБИВ БИТКАТА НО ЈА ИЗГУБИВ ВОЈНАТА!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сосема беше во право брит...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Нашиот македонски јазик, самосвеста за неговата закрила, коренот на нашето битие, заштитникот на нашиот идентитет и иднина, е света обврска за сите нас

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседателот на Влад...

Повеќе

ПИСМО НА ПЕНЗИОНИРАН НАУЧНИК ОД АМЕРИКА СО БУГАРСКО ПОТЕКЛО: Би сакал еден ден да го сретнам Денко Малески и да му честитам за храброста

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dear Mr Ivanovski, ...

Повеќе