Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

ВЛАДА ЗА КРИТИКИТЕ ОД ЗНМ: Ја унапредуваме слободата на медиумите, тие се многу значаен фактор во справувањето со коронавирусот, а Владата останува отворена за секој конструктивен предлог кој доаѓа од професионалните и одговорни медиумски организации

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Николовски по повод 29-иот роденден на СДСМ: Денес со право можеме да се наречеме државничка и државотворна партија!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пратеници на СДСМ собираат потписи Џафери да го свика Собранието

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЈСКАПО ОРО ШТО НЕКАД ГО ИГРАЛЕ: 18 ИГРАОРЦИ ОД ГЕВГЕЛИЈА СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ, СИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ ПАРИЧНО ЗА КРШЕЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВЕЛИГДЕН

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Влада: Рекламирањето кое се користеше за влијание врз медиумите е стопирано уште во 2017

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Во Британија задутре почнува испитување на вакцина против Ковид-19 врз луѓе

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ МИЛИОНЕРИ, ОДВРЗЕТЕ ГО ЌЕСЕТО, СЕГА Е ВРЕМЕ ДА БИДЕТЕ ХУМАНИ: Само на Водно има едно 100 милионери, во цело Скопје нека се 500, во цела земја нека се 1000 вкупно, сите да донираат по 50 000е ете ти 50 милиона евра за да се справиме со кризата!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВИ - ЦЕЛАТА ЗЕМЈА Е ПРЕПЛАВЕНА СО НИВНАТА ПОМОШ: 200 прехранбени пакети од семејството Заеви донирани на Банката за храна во Кавадарци

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МИЛЕНКО И ПАНДОВ СО ФОТКА СЕ ФАЛАТ ДЕКА ГИ ПРЕКРШИЛЕ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ ЗА НЕГРУПИРАЊЕ, НАЌЕ ЧУЛЕВ ЌЕ ИМА ЛИ ХРАБРОСТ ДА ГИ КАЗНИ?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МВР: Најостро го демантираме текстот на Нетпрес дека функционер на СДСМ наредил апсење на момчето со куче

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКПЕТРОЛ И СЕ ЗАКАНИ НА ВЛАДАТА: Ќе се жалиме пред меѓународни институции ако не ја спречите злоупотребата на 50 милиони литри екстра лесно масло за греење кое се користи за погонско гориво со што државата губи 10 милиони евра годишно

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Макпетрол АД ја поддржува одлуката на Владата за покачување на акцизата на нафтените деривати, како една од пакетот антикризни мерки за стабилизирање на буџетот на државата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: БРОЈКИТЕ ОД ОВИЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ НЕ НАТЕРАА УШТЕ ДЕНЕСКА ДА ПРЕДЛОЖИМЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА ПОЧНУВА ВО 19 ЧАСОТ, СТАРЦИТЕ И МЛАДИТЕ ДОБИВААТ ПЛУС 2 ЧАСА, КАРАНТИНОТ ЗА ВИКЕНД СТАРТУВА ВО САБОТА ВО 13 ЧАСОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФОТО: ПРИЛЕП ДЕНЕСКА ИЗГЛЕДАШЕ ВАКА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДА: Трите денари од повисоката акциза за нафтените деривати одат директно во буџетот за справување со коронавирусот, промената е незначителна бидејќи горивата поевтинија за 20 денари по литар од јануари до сега

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе