Одберете локација на пристап

- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Кога полицајц

Заев: На Владата е да оцени дали ќе прогласи вонредна состојба

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска на прес – конференција изјави дека на Владата е да оцени дали ќе прогласи вонредна состојба во земјат...

Повеќе

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Пендаровски по Советот за безбедност

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧЕН МОМЕНТ НА ВОДНО: ВО КАБИНЕТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПРЕД СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ, ГО ПРОВЕРИЈА И ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДАЛИ ИМА КОРОНА КАКО И СИТЕ ДРУГИ УЧЕСНИЦИ

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: МЕГА ЛУКСУЗНОТО КАЗИНО ФЛАМИНГО СЕ НУДИ ЗА БЕСПЛАТЕН СТАЦИОНАР ЗА БОЛНИ ОД КОРОНА ВИРУС!

Повеќе

НЕ МУ Е ЛЕСНО И НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СО ОВОЈ НАРОД, ЈАКА МУ ДУША И НЕРВИ!

Повеќе

(ВИДЕО) КУРТОН МЕДИСКАТА ФАЛАНГА НА ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПАДНА НА ПАРАМ ПАРЧЕ: ЕФТОВ И СОТИР КОСТОВ ОЧИ СИ ИЗВАДИЈА ЗА ТОА КОЈ Е ПОГОЛЕМ ПЛАТЕНИК НА ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ДЕСНИЧАРСКАТА БЛИСКА ДО ВМРО ДПМНЕ, ИРИ: СДСМ ВОДИ НА АНКЕТИТЕ ПРЕД ВМРО ДПМНЕ!!!

СДСМ има еден процентен поен предност пред ВМРО-ДПМНЕ на прашањето за кого би гласале ако оваа недела се одржат изборите: 17% рекле за СДСМ, 16 за В...

Повеќе

БОМБА ОД ВИЛА ВОДНО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЗА УТРЕ ВО 12 ЧАСОТ ЗАКАЖАЛ ЛИДЕРСКА СРЕДБА НА КОЈА ЌЕ СЕ ДЕБАТИРА ЗА НОВ ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ!

По денешната средба на советот за национална безбедност на која присутни ќе бидат раководителите на армијата, МВР, ДБК, агенција за разузнавање, бир...

Повеќе

ИВОР МИЦКОВСКИ СМИСЛИ НОВА ДЕФИНИЦИЈА НА БАРАЊЕ ВЛАКНО У ЈАЈЦЕТО

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ, ЦРНО НИ СЕ ПИШУВА!

Повеќе

Заев: Прво здравје и безбедни граѓани, после сѐ друго - ќе се издигнеме сплотени во маката

Северна Македонија, регионот, Европа и голем дел од светот се соочуваат со најголемиот здравствен предизвик во поновата светска историја.Со право, н...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НЕМА НОВИ ЗАРАЗЕНИ, СИТЕ БОЛНИ СЕ ЖИВИ И СТАБИЛНИ, ПРВАТА ЗАБОЛЕНА ОЗДРАВЕЛА И ДЕНЕСКА Е ПУШТЕНА ДОМА!

Повеќе

КОВАЧЕВСКИ: Состојбата со вода во сите акумулации и езера е стабилна, нема проблеми во процесот на производство со електрична енергија, ниту во снабдувањето со вода за пиење ниту по животинскит свет во акумулациите, изјави генералниот директор на акционерското друштво „Електрани на Македонија“

Состојбата со вода во сите акумулации е стабилна, нема проблеми во процесот на производство со електрична енергија, ниту во снабдувањето со вода з...

Повеќе

За попладне во 16 часот е закажана седницата на Советот за национална безбедност за состојбата со коронавирусот

Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска попладне ќе се одржи седница на Советот за национална безбедност на која ќе се разговара за ...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Во земјава има околу 200 респираторни машини, Кина ќе донира уште 200!

Кина се понудила да донира 200 респираторни машини за Македонија. Ова го потврди министерот за здравство Венко Филипче во емисијата „Утрински ...

Повеќе