Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) ОД БИХАЧКА УДРИЈА НА ПОТСМЕВ КОН УПЛАШЕНИТЕ ВМРОВЦИ: Неодговорно и несериозно, Мицкоски едно Николовски друго, за 1 недела различни ставови на ВМРО-ДПМНЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

РЕПЛЕК МАРКЕТ УТРЕ ГИ ОТВОРА ВРАТИТЕ ЗА ПОТРОШУВАЧИТЕ: РАБОТНО ВРЕМЕ ОД 9 ДО 18 ЧАСОТ!

Најголемиот маркет во Скопје за домашна и градинарска галантерија утре ги отвора повторно своите врати за потрошувачите. Работното вреќе ќе биде ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ЗА ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА: Рударството не очекува да биде силно погодено од кризата, нема да има отпуштања

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СУДБИНАТА СИ ПОИГРА СО ВМРО ДПМНЕ: БАШ НА СИТЕЛ СЕ ОБЈАВИ ВЕСТА ДЕКА ЌЕ БИДАТ УШТЕ 4 ГОДИНИ ВО ОПОЗИЦИЈА - ВО ВЕНКО ВЕРУВААТ 78% ОД НАРОДОТ!!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОГАТ ЧОВЕК СЕ ПРОШЕТА СО МИЛИОН ЕВРА НИЗ ЦЕНТАРОТ НА СВЕТИ НИКОЛЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ ДОБИ ЕДНА ГОЛЕМА БИТКА ПРОТИВ ЗЛОТО: Синиша Алексовски отпуштен од Агенцијата за разузнавање, не добил безбедносен сертификат

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ВЕЧЕРВА ЌЕ ИМА РОК КОНЦЕРТ ОД ВРВОТ НА КУЛИТЕ ЏЕВАИР ВО АЕРОДРОМ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Влада: Партијата ВМРО-ДПМНЕ не ја кажува вистината, рестораните во државните институции сè уште не работат, а она што нема да се реализира нема ни да се плати

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЈА УБИВМЕ КОРОНАТА ВО ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА САМО 5 НОВОЗАРАЗЕНИ, 95 ОЗДРАВЕНИ, ЗА ЖАЛ И 2-ЦА ПОЧИНАТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: Околу 10 милиони евра инвестираме за подобрување на условите за живеење преку изградба и реконструкција на водоводи и каналзаиции

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО НАРОДЕ: 6.000 граѓани досега ги донирале парите од ,,Мој ДДВ‘‘, собрани 100 000 евра донација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

6-ТИ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЗОРАН ВИТАНОВ И ЛАЈКОНЕТ - ВОЛК ВО ЈАГНЕШКА КОЖА: Тој се преставува како хуманитарец кој вас ве води кон финансискиот рај?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛ: Саше, Теута ги прави улиците само накај Шара, во градот коли и нозе искршивме нема абер од нов асфалт!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Почитувани медиуми, на Меѓународниот ден на слободата на медиумите, ви упатувам искрени честитки и огромна благодарност за вашиот влог во справување со борбата со ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: СУДИИТЕ ПОКАЖАА ДЕКА НИЕ КАКО НАРОД НЕМАМЕ ЧУВСТВО ЗА ЗАЕДНИШТВО, ЗА ОПШТО ДОБРО, САМО НА СЕБЕ МИСЛИМЕ, ЗАТОА ПОСЛЕДНИ ДРЖАВА СМЕ НАПРАВИЛЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе