Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

ШОКАНТНО - ВО СТРУГА ЌЕ ИМА НОВО ЖАРИШТЕ НА КОРОНА: НАД 100 СТРУЖАНИ МУ ЈА БАЦИЈА РАКАТА НА ВЛАДИКАТА ТИМОТЕЈ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО - НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ОТКАКО ОДРЖАА МАСОВНА ПРОСЛАВА НА ВЕЛИГДЕН: СВЕШТЕНИЦИТЕ ОД БИГОРСКИ МАНАСТИР ОРГАНИЗАТОРИ НА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Еве што велат учесниците во Литијата, нема да ви се верува колку глуп народ ја гази оваа света земја

Повеќе

НЕ СЕ НОРМАЛНИ: НА МПЦ ПОВАЖНО И БИЛО МАНИФЕСТАЦИЈАТА ВО СТРУГА ДА НЕ ЗГАСНЕ ОТКОЛКУ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ СЕ ЗАРАЗИ И УМРЕ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АЈДЕЕЕ: НАЌЕ ЧУЛЕВ И ОТКАЖА ПОСЛУШНОСТ НА ВЛАДАТА, НЕМАЛО ДА ГИ КАЗНУВА ОНИЕ КОИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ, СО ОВА ПАЃА ВО ВОДА ЦЕЛАТА БИТКА ПРОТИВ КОРОНА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДУРИ И НАЌЕ ПРИЗНА: Настанот во Струга е лошо организиран, ќе се утврдуваат пропустите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Даниловски: Земјава добро се справи со корона кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на Алсат: Мицкоски не знае економија, нека оди да биде професор, каде е примен со ургенции на татко му

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗНМ: Обезбедувањето на Чулев го прекрши кодексот на однесување на полициски службеници и недолично се однесуваше кон новинарот Салиу

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА НОВИНАРОТ МИХАЈЛОВСКИ: Ова е проклета болест, со недели си затворен дома и нема кој да ти купи јадење да ти фрли ѓубре!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене, барам да се спроведе истрага како се дозволило да се случи ваков вид на собир кој е строго забранет

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ И МВРО ВМРО - ТАНДЕМ ОД ПЕКОЛОТ, ЖИВИ ЌЕ НЕ ЗАКОПААТ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА БЕСНА ЗА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА - Османи: Во Струга 20 отсто од заразените починаа, ќе има одговорност!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХАОС, ВМРО И ДУИ СЕ ШПИОНИРААТ МЕЃУ СЕБЕ: Синиша Алексовски го следел Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА МОНТИ ПАЈТОН СНИМАА РИМЕЈК НА ЖИТИЕТО НА БРАЈАН ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе