Одберете локација на пристап

- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(ВИДЕО) Заев на Алсат: Мицкоски не знае економија, нека оди да биде професор, каде е примен со ургенции на татко му

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗНМ: Обезбедувањето на Чулев го прекрши кодексот на однесување на полициски службеници и недолично се однесуваше кон новинарот Салиу

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА НОВИНАРОТ МИХАЈЛОВСКИ: Ова е проклета болест, со недели си затворен дома и нема кој да ти купи јадење да ти фрли ѓубре!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене, барам да се спроведе истрага како се дозволило да се случи ваков вид на собир кој е строго забранет

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ И МВРО ВМРО - ТАНДЕМ ОД ПЕКОЛОТ, ЖИВИ ЌЕ НЕ ЗАКОПААТ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА БЕСНА ЗА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА - Османи: Во Струга 20 отсто од заразените починаа, ќе има одговорност!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХАОС, ВМРО И ДУИ СЕ ШПИОНИРААТ МЕЃУ СЕБЕ: Синиша Алексовски го следел Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА МОНТИ ПАЈТОН СНИМАА РИМЕЈК НА ЖИТИЕТО НА БРАЈАН ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Доволно беше, оставка од неспособниот Наќе Чулев за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настан во Струга, за нападот врз новинар и чадната бомба во Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДАРВИН ДЕНЕСКА ДИВЕЕШЕ ВО СТРУГА НА ЛИТИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРЧКОВСКИ ОТКРИ ЗА ШТО НАЈМНОГУ СЕ КАЕ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ СО БУГАРИЈА: Без паника Македонци мои, ќе најдеме решение кое ќе биде Вин Вин и за двете страни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: СДСМ ќе истера уште еден мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА РУСКОСКА: Имаме докази дека торбата со парите од кај Камчев завршила кај родителите на Јовановски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО МВР СЕ Е ИСТО КАКО ВО ГРУЕВИЗМОТ, САМО ГОЦА И САШО ГИ НЕМА: Закани кон новинарот Фуркан Салиу од бодигардите на Наќе Отсјај - да се тргне од кај Чулев или ќе применеле сила?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе