Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

ДОБРО БЕ КАКО СЕ СТАНУВА ВЛАДИКА НА МПЦ, ТРЕБА ИЗГЛЕДА ДА СИ ТЕЖОК ДЕБИЛ - Тимотеј: Што ми е гајле за реакциите, јас не сум таму полицаец да изигравам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(АУДИО) ЗАВРШЕНА Е КРАТКАТА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ - РЕКЕТ БИЛ КРЕАЦИЈА НА МИЦКОВСКИ И КАМЧЕВ: ПОРТАЛОТ А1ОН ОБЈАВИ СНИМКИ ВО КОИ СЕ ГЛЕДА ДЕКА ЗОКИ КИЧЕЕЦ БИЛ ЧОВЕК ОД ДОВЕРБА И СПЕЦИЈАЛНИ ЗАДАЧИ НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Одекна вистината, Кичеец бил извршител на Мицкоски, се среќавал со него и работел за ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Денеска ќе се решава за полицискиот час во текот на викендот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Единствено што Чулев треба да направи е да поднесе оставка веднаш

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЛАДИЦИТЕ НА МПЦ И МОНАСИТЕ ОД БИГОРСКИ НАПРАВИЈА ХАОС ВО ЗЕМЈАВА: Лута поради масовната литија во Струга, ИВЗ реши да ги отвори џамиите од 12 мај

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДОБРО Е, КРИВАТА СЕ ВРАЌА ПАК ВО НОРМАЛА И ОПАЃА И ПОНАТАМУ: Денеска се потврдени 14 нови случаи на ковид 19, оздравени се 20 пациенти, вкупната бројка на дијагностицирани 1586, почина 1 лице

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЌЕ ВИДИМЕ ЛИ ЗА ПРВ ПАТ ВЛАДИКА НА МПЦ ВО ЌОРКА - OJO: Отворен предмет по допрен глас за непочитување на здравствените прописи за време на Литијата во Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Дефиниравме нов пакет мерки за заживување на економијата и подинамичен развој

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Јанева: Да знаете вие што се знам јас од тие фајлови за многу луѓе, немаше јас овде да бидам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Најмногу заразени по глава на жител има во Куманово, Дебар, Прилеп и Велес, намалку има во Свети Николе, Ресен, Кратово и Берово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев очекува повеќе од 70.000 гласови од Албанците

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: Апликацијата „Стоп корона!“ ја имаат инсталирано 55 илјади лица и претставува сериозна алатка во рацете на медицинските работници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Заедно со Град Скопје плански градиме подобра инфраструктура за граѓаните. За првпат северниот дел од градот е целосно поврзан со булеварско решение од обиколницата до централното градско подрачје!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица на влезот во градот Прилеп

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе