Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Три нови масла од брендот Брилијант на Витаминка за подобар вкус во вашата чинија

Витаминка го прошири своето портфолио со три нови масла од брендот Брилијант. Покрај сончогледовото и Омега-3, отсега на пазарот се достапни и Extra...

Повеќе

СО ПЛАСТИЧНА ЦЕВКА ТЕПАНИ РЕДАРИ НА ГРАД СКОПЈЕ ОД ГРАЃАНИ КОИ НЕЗАКОНСКИ ИСТУРАЛЕ ОТПАД ВО ВАРДАРИШТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АФЕРАТА РЕКЕТ: КРАТОК ВИДЕО РЕКАПИТУЛАР ЗА ТОА ШТО МИЦКОВСКИ СЕ НАДЕВАШЕ А ШТО НА КРАЈ ИСПАДНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Шокантен извештај на германските разузнавачи: Си Џинпинг барал од СЗО да сокрие факти за коронавирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КЛАНИЦА НА ТВ ПИНК: ЦЕЦА И ЧЕДА СЕ РАСПРАВАА ЗА НЕЈЗИНОТО АПСЕЊЕ ПРЕД 17 ГОДИНИ, ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ИМАШЕ И ТЕПАЧКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасов во Топ тема: Менаџментот на пандемијата одеше добро до моментот кога МВР нагло по своја одлука престана да казнува и да ги спроведува мерките

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АНАЛИТИЧАРИТЕ СЕ ЧУДАТ: Што се случува во ВМРО-ДПМНЕ?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУСТИ МИЛЕ, УШТЕ КОРОНА МУ ТРЕБАШЕ, НЕ МОЖЕ ДА ЧИТА ОД МАСКАТА - Русковска за 27-ми април: Сведокот докажа дека протестите биле организирани од ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Tрилинг: Зошто Мицкоски го следи груевизмот? Дали за изборна победа на Заев му се доволни договорите со Грција и Бугарија?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОСМАНИ: Комисијата предлага олеснување на мерките за помалку ризични сегменти, Владата ќе одлучува утре

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Во Србија се нормализира животот, почнаа со работа градинките, судовите, шалтерите во МВР…

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО СРБИЈА ДИВЕЕ ГРУЕВИЗАМ ДО КОСКА, БРАЧО СРБИ ИЗДРЖЕТЕ, ОВА ВИ Е ВТОР ПАТ ЕДНАШ СО СЛОБО, ВТОР ПАТ СО АЦО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГО ИМАМЕ СУДИЈАТА НА ГОДИНАТА: ВЕЛЕШАНЕЦ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАЗНАТА ОД 800 ЕВРА ЗА ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС, ПА ДОБИЛ КАЗНА ОД 1.000 ЕВРА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Градскиот плоштад во Скопје целосно уреден и со нов лик

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЈУГОСЛАВИЈА СЕПАК НЕ БИЛА ТОЛКУ ЗА ПОТЦЕНУВАЊЕ КАКО ЕКОНОМСКА СИЛА ВО СВЕТОТ, ЕВЕ ШТО СЕ ПРОИЗВЕДУВАЛО НИЗ ФАБРИКИТЕ ШИРУМ ЈУГОСЛАВИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе