Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

СДСМ ЗАПУКА СО ШИРОКО ЦЕВНИ ХАУБИЦИ: Јасно е како бел ден, Мицкоски бега од избори, се плаши од пораз, знае дека граѓаните ќе го казнат неговото неодговорно однесување за време на здравствена криза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАКВА СЛУЧАЈНОСТ: ИСТИТЕ КОИ ПРОТЕСТИРАА ЗА ИМЕТО И БОЈКОТИРАМ СЕГА ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ 5Г, ВАКЦИНИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ЗА НОВИОТ БУЛЕВАР БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: После 40 години од тесна улица широка 7 метра градиме нов 1.700 метри булевар, со ширина од 40 метри, со шест коловозни ленти, две велосипедски и две пешачки патеки и централно и странично зеленило кои ќе овозможат развој на градот во наредните триесетина години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: БЕСПЛАТНИ ДЕБИТНИ КАРТИЧКИ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ

Комерцијална банка им нуди бесплатни дебитни картички на пензионерите кои својата пензија ја примаат во нашата банка. Избегнете го чекањето ред на ш...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: НОВИ КРЕДИТИ ЗА ВОНРЕДНИ УСЛОВИ

Во услови на вонредна состојба, Комерцијална банка подготви кредити за физички лица со услови за одобрување кои ќе важат сѐ додека трае вонредната с...

Повеќе

На сите корисници на Mastercard® и Visa кредитни и дебитни картички, Комерцијална банка бесплатно им овозможува највисоко ниво на заштита со помош на 3DES Secure

Тоа е врвен безбедносен систем кој во реално време овозможува највисоко ниво на заштита при секоја интернет-трансакција со картички од кој било комп...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ВОДИ 10% НА АНКЕТИТЕ ПРЕД ВМРО ДПМНЕ: Градоначалниците на СДСМ започнаа со донирање на априлските плати во Ковид фондот!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА МАЈМУНАРИИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ: ПОШТАРОТ НЕ МОЖЕ ДА ГО НАЈДЕ АНТОНИЈО МИЛОШОСКИ ЗА ДА ГО ИЗВЕСТИ ПО ЗАКОН ДЕКА ИСТРАГАТА „МОЌНИК” Е ЗАВРШЕНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МПЦ НАМЕРНО ГИ КРШИ МЕРКИТЕ ЗА ДА ИМА ЗГОЛЕМЕНИ ПРИХОДИ ОД ПОГРЕБИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АПИС: Преземени сите превентивни мерки, автомат клубовите и казината може да бидат дел од првата фаза на олабавување

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СОЛЗИ ТЕЧАТ ВМРОВСКИ КАКО РЕКА: Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВАРОТ ЈА ЗАЦРНИ СРБИЈА: Кредитите на Тито ќе се плаќаат уште две децении

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ САДИ ДРВА КАКО ЛУД ПО СКОПЈЕВО, КАЈ ДА СЕ СВРТИШ НИКНУВААТ НОВИ ДРВОРЕДИ НИЗ СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 51-вата седница на Владата: Усвоен првиот пакет од Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот; Со 738 претпријатија и 6.524 вработени се затвори првата линија за бескаматни кредит од ,,Ковид 1"; Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра; Командата на СЕЕБРИГ од август оваа година ќе има седиште во Куманово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ХАХА, ДУРИ И УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС СЕ ЗБУНИ ОД ОДГОВОРОТ НА МИЦКОВСКИ ЗА КИЧЕЕЦ: Ама зарем Заев ви го убацил, тоа ли ви е тезата сега?! Ацо ај смени тема, му вика Мицко!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе