Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

Во Прилеп осум новозаболени, почнува акција за дезинфекција

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Пендаровски најавува лидерска средба во мај

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

НАРОДОТ НЕ ГИ ПОЧИТУВА НОВИТЕ ВЛАДИНИ МЕРКИ - РЕЧИСИ НИКОЈ НЕ НОСИ МАСКИ И НЕ ДРЖИ ДИСТАНЦА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА КАЦАРСКА: ЛЕСНО Е ДА СЕ ВИДИ КОИ СЕ КОРУМПИРАНИТЕ СУДИИ, ЈАВНА ТАЈНА Е КОИ СУДИИ СО ГОДИНИ ОДАТ НА ЛЕТУВАЊЕ НА МАЛДИВИТЕ И НА ЗИМОВАЊЕ НА АЛПИТЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГАЗДАТА НА ШКЕНДИЈА, НАЈБОГАТИОТ АЛБАНЕЦ ВО ЗЕМЈАВА ГО ОДВРЗА ЌЕСЕТО: ДОНАЦИЈА НА „ЕКОЛОГ ИНТЕРНАЦИОНАЛ“ ОД 100 ТАБЛЕТИ ЗА ПОЛЕСНО СЛЕДЕЊЕ НА НАСТАВАТА ЗА УЧЕНИЦИ ОД МАТЕРИЈАЛНО НЕОБЕЗБЕДЕНИ СЕМЕЈСТВА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ДРАГАН МАЛИНОВСКИ: За жал Корона вирусот ќе спаси многу криминалци од затвор поради застарување на делата затоа што судовите се затворени за речиси 90% од судските процеси

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Еј луѓе, опозиција се бори да немаме парламент и владата да има одврзани раце да прави што сака?!?!? Ееееј, ВМРО ДПМНЕ ја излуде оваа нација, К-15 за тоа се распаднаа немаше вече што да понудат, се беше веќе во вестите!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ГО ОТКАЧИ МИЦЕТА: Сега нема потреба од лидерска средба, фокусирани сме на борба против коронавирусот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули и претставниците на државите од Дримскиот Басен ја потпишаа Заедничката изјава за одобрување на Стратешката акциона програма за Дримскиот Басен

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВТОРА ЛИНИЈА БЕСКАМАТНИ КРЕДИТИ, КОВИД - 2: Од 29-ти април фирмите од сите дејности ќе може да аплицираат за бескаматни кредити од новата кредитна линија од 8 милиони евра

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

НЕМАВМЕ СРЕЌА СО РЕСПИРАТОРИТЕ: И ВТОРИОТ ТЕНДЕР ЗА 31 РЕСПИРАТОР ПРОПАДНА, НЕ МОЖЕЛЕ ДА ГИ ДОНЕСАТ, ОСТАНУВАМЕ СО 130 РЕСПИРАТОРИ ОД КОИ ЗАСЕГА САМО 10% СЕ ВО УПОТРЕБА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХАХА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, 1 ГОДИНА ОТКАКО БАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, МИЦКОВСКИ ПЛАЧЕШЕ НА АЛСАТ М ДЕКА ИЗБОРНИТЕ СПИСОЦИ НЕ БИЛЕ ПРОЧИСТЕНИ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СТРАНСКИ ЕКСПЕРТИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: РУСИЈА СЕ СПРЕМА ДА СЕ ВМЕША ВО СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ВО МАКЕДОНИЈА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: СЕ МОЛИ КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ДА НЕ ТРОПА ГЛУПОСТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

УНИВЕРЗИТЕТСКИОТ ПРОФЕСОР, АПАСИЕВ ПОВИКУВА НА ПРЕТЕПУВАЊЕ И УБИСТВО НА ПОЛИТИЧАРИТЕ ОД СДСМ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе