Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

ЈУГОСЛАВИЈА СЕПАК НЕ БИЛА ТОЛКУ ЗА ПОТЦЕНУВАЊЕ КАКО ЕКОНОМСКА СИЛА ВО СВЕТОТ, ЕВЕ ШТО СЕ ПРОИЗВЕДУВАЛО НИЗ ФАБРИКИТЕ ШИРУМ ЈУГОСЛАВИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Јовановиќ: Заев има поддршка 44 проценти, Мицкоски заминува дома, а на ВМРО-ДПМНЕ му следат реформи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВМРО БЕГА ОД ИЗБОРИ: ПОСЛЕ 47 ГОДИНИ, ПРИЛЕП ДОБИВА НОВ СОВРЕМЕН МОСТ ГРАДЕН СПОРЕД СИТЕ СТАНДАРДИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МАКПЕТРОЛ: НОВИТЕ ПРАВИЛНИЦИ НА РКЕ ЗА НАЈВИСОКА МАЛОПРОДАЖНА ЦЕНА НА ГОРИВАТА НАНЕСУВА СЕРИОЗНА ФИНАНСИСКА ШТЕТА НА МАКПЕТРОЛ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛУДИ ВМРОВЦИ: ВО 2013-та, владата на ВМРО го дала езерото Треска на општина Сарај, сега советниците од ВМРО ДОМНЕ во град Скопје го прашуваат Петре Шилегов до каде е реновирањето на Треска?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДРАМА НА ТВИТЕР: Активистката за легализација на Марихуана, Моника вети дека ќе се соблече гола на Твитер ако добие 1000 следачи, на крај го оствари ветувањето

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДОБАР ДЕН СО МНОГУ ОЗДРАВЕНИ И МАЛКУ НОВО ЗАРАЗЕНИ: Денеска се оздравени 64 пациенти, потврдени се 22 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1664

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВМРОВЦИТЕ пак како во Груевизмот - Наќе Отсјај со народни пари си купил два телефона вредни 3000 евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВОЗНЕМУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА) Онлајн концерт во Битола завршил крваво - соседот го пробол со нож оти му сметала музиката

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ ИМ ГО ЗАГОРЧИ ДЕНОТ НА МИЦКОВСКИ И ГЕРОВСКИ: И, сега, за чиј политички интерес рекетирал Кичеец?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЧУДЕН ПОТЕГ НА ВМРО ДПМНЕ: ИЗБРИШАНИ СИТЕ ФОТКИ НА МИЦКОВСКИ СО АЛЕКСОВСКА НА САЈТОТ НА ВМРО ДПМНЕ?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДО ЈАВНОСТА: ВНИМАВАЈТЕ, ЛАЖЕН ИМЕЈЛ СЕ ШИРИ МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ, ИЗВЕСТЕНО Е МВР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕКУЛОВСКА СО ФАНТАСТИЧНА КОЛУМНА: Религиозниот транс на Наќе Чулев!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЈАВА НА НОВИ ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ АКТИВНОСТИ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

Во очекување на новите работни активности, Македонските fire watchers – ја презентираа својата спремност со проверка на личната опрема за рабо...

Повеќе

Професоре Милчин, треба да му се поклониш на Заев, тој го реализира во пракса сето она што Џорџ Сорос преку фондацијата Сорос го промовираше како идеали и принципи 30 години во земјава!!!

Сите идеали и принципи што 30 години ги промовира Џорџ Сорос во земјава преку својата фондација Сорос Отворено Општество а чиј шеф над 20 години беш...

Повеќе