Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ САДИ ДРВА КАКО ЛУД ПО СКОПЈЕВО, КАЈ ДА СЕ СВРТИШ НИКНУВААТ НОВИ ДРВОРЕДИ НИЗ СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 51-вата седница на Владата: Усвоен првиот пакет од Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот; Со 738 претпријатија и 6.524 вработени се затвори првата линија за бескаматни кредит од ,,Ковид 1"; Северна Македонија ќе има пристап до Фондот за солидарност на ЕУ вреден 800 милиони евра; Командата на СЕЕБРИГ од август оваа година ќе има седиште во Куманово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ХАХА, ДУРИ И УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС СЕ ЗБУНИ ОД ОДГОВОРОТ НА МИЦКОВСКИ ЗА КИЧЕЕЦ: Ама зарем Заев ви го убацил, тоа ли ви е тезата сега?! Ацо ај смени тема, му вика Мицко!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АХ БЕ МИЦКО, СЕ МОЖЕШЕ ДА БИДЕ ПОИНАКУ ДА МЕ ПОСЛУШАШЕ, ЖАЛНО Е ЧОВЕК ДА ТЕ ГЛЕДА ОВИЕ ДЕНОВИ КАКО БЕГАШ ОД ИЗБОРИ, НА ТОЛКУ УДИРАЊЕ ВО ГРАДИ ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИШ ВАКА БЕДНО ДА БЕГАШ ОД ИЗБОРИ, ПОРАЗОТ ТЕ ИСПЛАШИЛ ДО СМРТ, БЛЕД СИ КАКО КРПА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО ИНФОМАКС) По лидерската средба, новинарите му ја одраа кожата на Мицковски за снимките со Кичеец: Дали е ваш оперативец, дали Заеви ви го уфрлиле да ве снима, дали вие сте ја режирале аферата РЕКЕТ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СИТЕ ОЧЕКУВААТ ДРАКОНСКИ КАЗНИ ЗА ОВИЕ ДИЛЕТАНТИ: Се врши идентификација на сите учесници на собирот во Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПОНУДИВ НЕКОЛКУ ДАТУМИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО, НО МИЦКОСКИ НЕ САКАШЕ ДА РАЗГОВАРА ОТИ СЕ ПЛАШИ ОД ПОРАЗ, РЕЧЕ ЗАЕВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ИЗБОРИТЕ СЕ ВЕЌЕ ПРОГЛАСЕНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПИЛОГ ОД 3 ЧАСОВНАТА ЛИДЕРСКА СРЕДБА КАЈ ПЕНДАРОВСКИ: Да се прашаат комисијата за заразни болести, ДИК и ОБСЕ околу можен иден датум за избори и потоа лидерска средба наредна недела!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ОБЈАСНУВА КОИ ОБЈЕКТИ ЌЕ ПОЧНАТ СО РАБОТА ОВАА НЕДЕЛА А КОИ НАРЕДНАТА НЕДЕЛА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Роби Телекабел со жестока реакција: ТВ-гледачите ќе плаќаат 100 денари поскапи сметки заради Владата и националните телевизии

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ДЕНЕСКА ИМА 10 НОВО ЗАБОЛЕНИ, 5 ОЗДРАВЕНИ И 1 ПОЧИНАТ, ОД ДЕНЕСКА ПОЧНУВАМЕ СО ОЛАБАВУВАЊЕ НА РЕСТРИКЦИИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ: Денеска на Меѓународниот ден на медицинските сестри, им ја упатуваме нашата огромна благодарност и поддршка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

GULF OIL БАРА ИЗМЕНИ ВО ПРАВИЛНИЦИТЕ ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА ГУСТИНАТА НА НАФТЕНИТЕ ДЕРИВАТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Зголемен ризик од семејно насилство за време на пандемијата – Еве каде да се пријави!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе