Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

(ВИДЕО) КЛАНИЦА НА ТВ ПИНК: ЦЕЦА И ЧЕДА СЕ РАСПРАВАА ЗА НЕЈЗИНОТО АПСЕЊЕ ПРЕД 17 ГОДИНИ, ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ИМАШЕ И ТЕПАЧКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасов во Топ тема: Менаџментот на пандемијата одеше добро до моментот кога МВР нагло по своја одлука престана да казнува и да ги спроведува мерките

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АНАЛИТИЧАРИТЕ СЕ ЧУДАТ: Што се случува во ВМРО-ДПМНЕ?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПУСТИ МИЛЕ, УШТЕ КОРОНА МУ ТРЕБАШЕ, НЕ МОЖЕ ДА ЧИТА ОД МАСКАТА - Русковска за 27-ми април: Сведокот докажа дека протестите биле организирани од ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Tрилинг: Зошто Мицкоски го следи груевизмот? Дали за изборна победа на Заев му се доволни договорите со Грција и Бугарија?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОСМАНИ: Комисијата предлага олеснување на мерките за помалку ризични сегменти, Владата ќе одлучува утре

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Во Србија се нормализира животот, почнаа со работа градинките, судовите, шалтерите во МВР…

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО СРБИЈА ДИВЕЕ ГРУЕВИЗАМ ДО КОСКА, БРАЧО СРБИ ИЗДРЖЕТЕ, ОВА ВИ Е ВТОР ПАТ ЕДНАШ СО СЛОБО, ВТОР ПАТ СО АЦО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГО ИМАМЕ СУДИЈАТА НА ГОДИНАТА: ВЕЛЕШАНЕЦ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАЗНАТА ОД 800 ЕВРА ЗА ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС, ПА ДОБИЛ КАЗНА ОД 1.000 ЕВРА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Градскиот плоштад во Скопје целосно уреден и со нов лик

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЈУГОСЛАВИЈА СЕПАК НЕ БИЛА ТОЛКУ ЗА ПОТЦЕНУВАЊЕ КАКО ЕКОНОМСКА СИЛА ВО СВЕТОТ, ЕВЕ ШТО СЕ ПРОИЗВЕДУВАЛО НИЗ ФАБРИКИТЕ ШИРУМ ЈУГОСЛАВИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Јовановиќ: Заев има поддршка 44 проценти, Мицкоски заминува дома, а на ВМРО-ДПМНЕ му следат реформи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВМРО БЕГА ОД ИЗБОРИ: ПОСЛЕ 47 ГОДИНИ, ПРИЛЕП ДОБИВА НОВ СОВРЕМЕН МОСТ ГРАДЕН СПОРЕД СИТЕ СТАНДАРДИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МАКПЕТРОЛ: НОВИТЕ ПРАВИЛНИЦИ НА РКЕ ЗА НАЈВИСОКА МАЛОПРОДАЖНА ЦЕНА НА ГОРИВАТА НАНЕСУВА СЕРИОЗНА ФИНАНСИСКА ШТЕТА НА МАКПЕТРОЛ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛУДИ ВМРОВЦИ: ВО 2013-та, владата на ВМРО го дала езерото Треска на општина Сарај, сега советниците од ВМРО ДОМНЕ во град Скопје го прашуваат Петре Шилегов до каде е реновирањето на Треска?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе